Hyvä hyvä AKT!

Työväenliike ei saa päästää hallitusta päättämään mistään työehdoista. Ei luovuta mistään! Hallitus käyttäköön muita keinojaan, kuten verotusta.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Työväenliike on vanhanaikainen järjestö. Suomessa ei eletä enää tehtaan patruunan muodostamissa yhteisöissä. Luokkayhteiskunta on muuttunut monitahoiseksi yhteiskunnaksi, jossa työväenliikkeen pitäisi tehdä muutakin kuin valtittaa ja lakoilla. Lakkoilu ja valittaminen ilman parannusehdotuksia on ruikutusta. Ay-liikkeen pukukopissa loikoilu ennen neuvotteluihin tuloa on tullut tiensä päähän. Maanhallitus on vaaleilla valittu ja työväenliike ei voi vain haistatella hallituspuolueiden kansanedustajille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Weeegeeee12 kirjoitti:

Työväenliike ei saa päästää hallitusta päättämään mistään työehdoista. Ei luovuta mistään! Hallitus käyttäköön muita keinojaan, kuten verotusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu