Renessanssiruhtinaan piirteitä: omat saunaseurat, metsästysporukat ja golf-turnaukset. Ay SAK johtajilla.
Siirretäänkö tuotanto Ruotsiin ja Saksaan, siellä ne Suomalaisten puunjalostustehtaiden tulokset tehdään.
Ei voi monesti sulkea prosessia. Tulee liian hintavaksi.
Siirretäänkö tuotanto Ruotsiin ja Saksaan, siellä ne Suomalaisten puunjalostustehtaiden tulokset tehdään.
Ei voi monesti sulkea prosessia. Tulee liian hintavaksi.
Vastaukset 2
Vanhimmat
sak:n on taivuttava
Katso myös kuvaa sivun yläosassa. Mitä nämä taiteilijat, suvakit, hamssut ovat sanomaan jotain tervetuliaisjuttuja maailman turismille? Tuo touhu alkaa liikkua rikollisuuden merkeissä. Kuka maksaa lystin.
SAK on järjestö, jolla on puolue, SDP ja jos SDP ei saa ääniä vaikuttaakseen Suomen hallituksesssa, niin se on ainakin vaikuttamassa Ay-liikkeen kautta SAK:ssa. Samat osaajat juristit asialla, samat tyypit hyysäävät ulkomaalaisia sosiaalirahan perään tänne, vaikka ne ajavat itse ulos teollisuutta. Eipä tätä kannata ihmetellä. Herlin, Uudesta Suomesta kerran bloggaisi, että Suomea johtaa kaksi tahoa: EK ja SAK.
Jo vanha sotilaskoulutus on tietoinen siitä, että jollei maassa ole vahvaa, omaa puolustusta voi käydä niin, että tulee miehitysvalta, jos naapurimaa ei pidä sen asukkaista. Nyt imuroitu "pakolaisjoukkio" osoittaa suvakeistamme, että tilaus miehitykselle taitaa olla tulossa. Vanhat opit ovat tyystin unohtuneet. Suvakkien pitäisi muuttaa pois täältä, joko Saksaan, Ranskaan tai Ruotsiin, myös USA sopisi (=olisi pakko sopeutua järjestykseen heidänkin).