Kilpailu nuorista naisista kovenee

Oletteko miettineet mitä pakolaisten tulo tarkoittaa? Täällä on nyt 18-25-vuotiaita miehiä noin 400kpl. Samanikäisiä naisia on enää n. 300. Jos tänne tulisi pakolaisina esim. 200 nuorta miestä, mitäköhän se tarkoittaa kilpailulle kunnan nuorista naisista?

Tämä ei ole turha pointti. Seuraukset voivat olla vaikka mitä. Ja onko se reilua suomalaisia nuoria miehiä kohtaan?
33435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Kukaan täysipäinen nainen ei ala tekeminsiin näiden tulijoiden kanssa. Mietippä sitä mamua joka raiskasi tappoi ja poltti tyttöystävänsä. Siinä esimerkki ettei kannata olla missään tekemisissä. Kouluissa ja kotona pitää valistaa tyttöjä naisten asemasta muslimiuskonnossa.

Äänestä
  • Se näissä muslimeissa onkin petollista, että he voivat olla erittäin ystävällisiä ja kohteliaita, mutta yhtäkkiä hyvin arvaamattomia. Ei pidä antaa näiden huijata itseään. Ovat liian erilaisia meihin länsimaisiin verrattuna.

    Äänestä

  • Kuulinpa juuri, että muhoslaiset pissikset käyvät aivan kuumina näihin pakolaisnuorukaisiin. Pahalta näyttää! Kohta moni pissis kulkee ns. "pulla uunissa" pitkin kylänraittia..

    Äänestä

  • No, eikö tuo oo hyvä asia? Ei tapahu raiskauksia ku pissikset on niin kiimoissaan, että ottavat ihan tuosta vaan melaa mekkoon.

    Äänestä

  • muutkijakummat kirjoitti:

    Kuulinpa juuri, että muhoslaiset pissikset käyvät aivan kuumina näihin pakolaisnuorukaisiin. Pahalta näyttää! Kohta moni pissis kulkee ns. "pulla uunissa" pitkin kylänraittia..

    Tällä tavallahan he pääsevät tähän yhteiskuntaan kiinni, kun laittavat niitä "pullia uuniin".

    Äänestä

  • varovaisuutta kirjoitti:

    Se näissä muslimeissa onkin petollista, että he voivat olla erittäin ystävällisiä ja kohteliaita, mutta yhtäkkiä hyvin arvaamattomia. Ei pidä antaa näiden huijata itseään. Ovat liian erilaisia meihin länsimaisiin verrattuna.

    Nämä kaverit on ystävällisiä.
    Mutta heiän ystävällisyys on aivan muuta:
    kuin meiän länsimaisten.

    Äänestä

  • varovaisuutta kirjoitti:

    Se näissä muslimeissa onkin petollista, että he voivat olla erittäin ystävällisiä ja kohteliaita, mutta yhtäkkiä hyvin arvaamattomia. Ei pidä antaa näiden huijata itseään. Ovat liian erilaisia meihin länsimaisiin verrattuna.

    Arvaamattomuus pahasta. Tukholmassa seitsemän vaarallista musua kiikarissa. Ihan uusi asia tälle päivälle. Terrori-iskuja pelätään. Kuulemma pehmeisiin kohteisiin eli ihmisiin, näin o Tukholmasta kerrottu. Jotta niin se menee täällä meilläkin. Lisää mamuja ja paukkeita, kulttuuri rikastuu.

    Miksi tulla tänne Muhokselle ja olla täällä jonkin aikaa ja palaavat sitten omaan maahansa takaisin ja jälleen takaisin tänne paukkujen kanssa. Asia on vakava.

    Maailman suurin ongelma tällä hetkellä muslimipakolaiset, joilla paukut mielessä. Miksi Euroopa antaa kaikenlaisen sakin rynniä näinkin pohjoiseen maailman kolkkaan, kun etelämpänä on pilvin pimein maita, jotk ovat turvallisia. Käsittämätön yhtälö---.

    Äänestä

Ei toki heti. Mutta sitten, kun tulijat ovat olleet sen puoli vuotta tai vuoden ja alkaneet oleen tuttuja katukuvassa ja melkein jo "omia poikia", niin kyllähän he silloin alkavat oleen yhtä varteenotettavia kumppaneita ku nää paikalliset luuserit. Eli kyllä kilpailu kovenee.

Ette kai luule, että ne sadat tulijat vaan omissa oloissaan iltojaan viettää. Ehei. Siellä on paljon englannin kieltä taitavia ja silloin tulee nykyisille omille pojille hätä käteen. Tiedättekö ketkä osaa Muhoksella enkkua? Niinpä. Nuoret naiset.

Äänestä

"Siellä on paljon englannin kieltä taitavia"

Ei muuten oo. Ne vetää arabiaa, turkmeniaa, turkkia sekä farsia. Oulun poliisilaitos ja loiskeskukset on kusessa juurikin siksi, että elukat EI juuri puhu mitään länsimaista sivistyskieltä.

Äänestä
  • Pitäsköhän nää elukat palauttaa vaik sinne mistä ovat tulleetkin. Valitettavasti ei taida onnistua, KOSKA MEILLÄ ON SE SAATANAN UNELMA VAJUKKI PORUKKA!!!

    Äänestä

  • Natsivajakki siellä huutelee. Osasit sentään nämä jutut lukea vaikka ei ollut ta-vu-vii-vo-ja. Hyvä!

    Äänestä

Yhteiskuntarauha tulee rikkoontumaan.

Meillä oli unelma moniarvoisesta hyvinvointivaltiosta. Nyt meillä on vain unelma, että mahdollisimman paljon siirtolaisia maahamme tulisi.

Äänestä

Syyrialaiskundit on ihania nappisilmiä ja ne ei juo alkoholia, kuten suomijuntit :)

Äänestä
  • Älä muuta viserrä ja sekin on niin IIIIIHANAAAA,kun niille kelpaa KAIKKI LÄHIÖVALAATKIN,joita suomijuntit ovat vain ylenkatsoneet pitkin nenävarttaan! Pääsen minäkin lisääntymisen makuun ja siviilisäätyni muuttuu vanhastapiiasta ROUVAKSI (kyl mun entiset skolefrendit on varmaa vihreinä kateudesta,siis ne joil on vaa ne suomijuntit),ja sitten me haetaan Muhammadille suomen kansalaisuus ja eletään yhdessä AH NIIN ONNELLISINA!!!

    Äänestä

  • Näinpäs kirjoitti:

    Älä muuta viserrä ja sekin on niin IIIIIHANAAAA,kun niille kelpaa KAIKKI LÄHIÖVALAATKIN,joita suomijuntit ovat vain ylenkatsoneet pitkin nenävarttaan! Pääsen minäkin lisääntymisen makuun ja siviilisäätyni muuttuu vanhastapiiasta ROUVAKSI (kyl mun entiset skolefrendit on varmaa vihreinä kateudesta,siis ne joil on vaa ne suomijuntit),ja sitten me haetaan Muhammadille suomen kansalaisuus ja eletään yhdessä AH NIIN ONNELLISINA!!!

    Mitähän lähiöitä tuppukylä muhoksella muka on. Uusi veri ei tekisi sinullekaan pahaa.

    Äänestä

Kyllä niilläkin joku taso on, muhoslaista ihravuorta ei voi jyystää edes pussi päässä.

Äänestä
  • MV-sivuthan on täynnä isojen naisten kuvia. Ne on nimenomaan natsivajakit, jotka valaista kiihottuu. Kertokaapa, mikä se 150-kiloisessa naisessa on hienoa?

    Äänestä

SPR:n viisikymppiset vanhat piiat käyvät kierroksilla toiveikkaana kuin "Meksikon pikajuna"- laulun vanhapiika. Kukapa sitä kyöpelinvuorelle halluee ?

Äänestä

Millainen asema naisilla ja lapsilla on arabikulttuurissa? Entä miten seksuaalivähemmistöihin suhtaudutaan? Keskustelun miesten ja naisten välisestä tasa-arvosta saa unohtaa saman tien, jos naiset joutuvat muuttamaan käytöstään sen vuoksi, että tänne tulijoiden kulttuuri ei ymmärrä naisen arvoa.

Ihmettelenkin suuresti tätä ristiriitaa maahanmuuton/pakolaisten puolestapuhujissa.. ajetaan naisten ja seksuaalivähemmistöjen oikeuksia, mutta samaan aikaan hyväksytään arabikulttuurin invaasio, joka tekee tyhjäksi kaiken tasa-arvokeskustelun.. En ymmärrä. Joku tähän äkilliseen tulijoiden virtaan vähemmän kriittisesti suhtautuva osaa varmaan selventää?

http://yle.fi/aihe/artikkeli/2015/09/30/seksuaalikulttuurien-erot-hammentavat-maahanmuuttajia-ja-suomalaisia

Äänestä

Rotujen kuuluukin sekoittua. Se lisää ihmiskunnan elinvoimaa.

Peräkammarin pojat landella eivät kuitenkaan pääsisi naisten vuoteeseen, joten se siitä. Reippaiden suomalaismiesten kannattaa muutenkin hommata morsian ulkomailta, esim. Venäjältä.

Äänestä
  • Australian abot ja Uuden Quinean ihmissyöjien jälkeläiset antaisivat hienon lisämausteen suomalaisuuteen. Mutta eiväthän nuo romanitkaan halua sekoittua valtaväestöön ???

    Äänestä

Kyllä ne tummat suklaasilmät vievät naisemme.Jotkut ovat aivan myytyjä heistä.

Äänestä

Kamelipaimen laittaa tyynelle huntun ja sen altahan on kiva pilkistella. Ja kumpi pariskunnalle elannon hankkii onkin sitten toinen asia.

Äänestä

Se on se peniskateus kantaväestollä matuja kohtaan.

Äänestä
  • Suvakit räyhäävät mutta miksi ? Katkeruus ja kateus on voima ja moottori, joka on kautta historian saanut ihmiset toimimaan irrationaalisesti ja tästä on kyse. Mikä näiden suvakkien katkeruuden taustalla on ? Syy on kaunis, naisellinen nuori suomalainen nainen. Nämä suvakkinaiset ovat nimittäin ainakin ulkoisesti erittäin homogeeninen ryhmä.

    Yhteiset tunnusmerkit suvakeille ovat seuraavanlaiset. Jokainen heistä on selvästi ylipainoinen. Jokainen heistä pukeutuu kesät talvet koko kehon täysin peittävään vaatetukseen. Löysät pitkät housut, ei koskaan korkokenkiä, löysät pitkähihaiset paidat ja luonnollisesti erittäin lyhyet miesmäiset hiukset. Suvakkien ei tarvitse pelätä - ulkoinen olemus ja ulkonäkö suojelee. Suvakit eivät tarvitse suojelua, ulkonäkö ja ikä suojelee.

    Äänestä

Onko pariutumisia ehtinyt tapahtua?

Äänestä

Tarvitaan koneinsinöörejä, niitähän ne kaikki on.

Äänestä

Korkeakulttuurin on aika tuhoutua. Maailmassa on kautta vuosituhansien ollut korkeakulttuureja, jotka ovat tuhoutuneet ihan vaan hyvinvoinnin perään muuttaneiden tuhansien alemman kulttuurin jäsenten takia. Nyt on Euroopan vuoro, sillä muslimit, jotka muuttavat tänne lisääntyvät monin verroin enemmän kuin suomalainen tai tavallinen eurooppalainen. Juuri tästä tunnistaa alemman kulttuurin. Säännöstelyä ei osata käyttää. Ja vaikka tuossa alemmassa kulttuurissa olisi kuinka paljon enemmän ihmisiä, niin kehitys on pysähtynyt,....

Lasten lukumäärä tuhottoman suuri, mistä seurauksena se tärkein asia eli ruuan hankkiminen, naisten lukutaidottomuus, naisten sitominen neljän seinän sisälle. Tarvitaan suuret määrät rahaa koko Eu:in alueella, jotta rahattomat voimakkaasti lapsia tuottavat ihmismassat saadaan elätettyä.

Korkeakulttuurin tuhon alku on meneillään ja itseasiassa se on jo melko pitkällä. Esimerkkinä on Euroopan eri kaupunkien, kuten Pariisin, Amsterdamin, Brysselin, Tukholman ym. maahanmuuttajille lahjoitetut asuinalueet jopa melkein keskustoissa, joiden asuinalueiden tasot ovat laskeneet arvottomiksi rahassa mitattuna. Niitä ei ole kunnostettu, upeat rakennukset eri puolilla Eurooppaa ovat rappeutuneet, kaduilla roskat, likaa ja saastaa ympäriinsä. Menkää GoogleMapilla katsomaan paikkoja mm. Moolenbeck Brysselissä. Samoin Kreikassa ja Italiassa ihan karmeita alueita.

Etelä- Suomen kaupungeista löytyy ihan samanlaista tuhon tuomaa asuinaluetta. Helsingin alueella tietyt lähiöt, Vantaalla paljon omilla alueillaan asuvia köyhiä maahanmuuttajia. Turun alueella mm. Halinen, oikein kuuluisa, jossa huumeita, lääkkeitä, myöskin suomalaisia sosiaalipummeja vailla tuloja. Tampereella omat alueensa maahanmuuttajille. Ja huomiota herättävä asia on musliminaisten jatkuva raskaanaolo. Lapsia tehdään rutkasti, mutta kuinka kauan Suomi ja Eurooppa jaksaa nuo lapsikatraat elättää?????

Koska työttömyys muslimien kohdalla on suuri. Rahaa ei ole kauniiden rakennusten korjaamiseen, ei ympäristön siisteyteen, ei mihinkään muuhunkaan, niin sillä lailla se RAPPIO näkyy ja se syvenee. Eurooppa ei oikeasti kestä tätä tilannetta, on fakta.

Äänestä

Miksi kukaan Muholainen mies/nainen ottaa Muhoslaisen kumppanin? Siinä alkaa pian oleen sisäsiittoisuuden vaara. Kyllä hain mieheni muualta. Suosittelen sinä kaikille

Äänestä
  • pahoittelut kirjoitusvirh. uudella mobiililla vaikea kirjoittaa :))

    Äänestä

  • exMuhoslainen kirjoitti:

    pahoittelut kirjoitusvirh. uudella mobiililla vaikea kirjoittaa :))

    Kielioppiakin sinun kannattaisi myös opiskella.

    Äänestä

  • Ei taida olla sinunkaan kieliopissa kehumista. Täytyy "valeope"olla, kun ei ole opettajan tutkintoa itselleen saanut.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


MitäpäMieltä kirjoitti:

Oletteko miettineet mitä pakolaisten tulo tarkoittaa? Täällä on nyt 18-25-vuotiaita miehiä noin 400kpl. Samanikäisiä naisia on enää n. 300. Jos tänne tulisi pakolaisina esim. 200 nuorta miestä, mitäköhän se tarkoittaa kilpailulle kunnan nuorista naisista?

Tämä ei ole turha pointti. Seuraukset voivat olla vaikka mitä. Ja onko se reilua suomalaisia nuoria miehiä kohtaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu