Onko Sipilä lestadiolaishuijari ?

Onko se Sipilän poika lestadiolainen ?
455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Maallikokin näkee että kyseessä on läheisen menetyksestä johtuva Postdraumattinenstressihäiriö sekä todellisuuteen herääminen ettei valtion asioita voikkaan hoitaa verkostomarkkinoinnin ja pyramidihuijausten keinoin.

Äänestä

pakolaisille tulisi saarnata totuus Kristuksesta ja samaan aikaan auttaa heitä.Kirkko ei näytä näin tekevän. Ei kerro varmaan edes kristinuskon alkeita. Vaikka Mark 16:15 niin käskee, lisäksi muualla sanotaan Filippiläisille 2:11 "ja JOKAISEN kielen pitää tunnustaman Isän Jumalan kunniaksi, että Jeesus Kristus on Herra." Lisäksi Apostolien teot 4:12 "Eikä ole pelastusta YHDESSÄKÄÄN toisessa; sillä ei ole taivaan alla muuta nimeä ihmisille annettu, jossa meidän pitäisi pelastuman.” Ja Johanneksen evankeliumi 14:6 "Jeesus sanoi hänelle: “Minä olen tie ja totuus ja elämä; ei KUKAAN tule Isän tykö muutoin kuin minun kauttani." Nämä otteet todistavat että vain usko Kristukseen pelastaa, samaa sanoo Joh 3:16 että vain usko pelastaa. Miten muslimit voivat uskoa jos heille ei edes kerrota? Tietenkin heidät pitää ottaa vastaan rakkaudella pitäen arvostaen tukien suojaten mutta kertoa myös totuus Kristuksesta!

Äänestä

Hölmö se on jolta on lapsena kielletty Aku Ankan lukeminen ja toisten lasten kanssa leikkiminen. Näkeehähän sen nyt jo naamastakin että aika yksinkertainen tapaus on kyseessä. Nyt kun tuollainen uuno on vastuullisessa asemassa niin kaikkihan sitä silmään kusevat eikä torvi sitä tajua.

Äänestä
  • Täsmälleen samat ajatukset. Kaupan jonossa huomasin, että iltapäivälehden kannessa oli haastattelu Sipilän ex-kollegasta, joka tuumasi, että: "...Sipilä voi olla todella kova".

    Olette kai huomanneet, ettei Sipilä tiedota mitkä toimet liittyvät EU:n kokonaisuuteen, kuten tämä älytön maahanmuutto.

    Eurosta ja vähän muusta...

    Yhteiskuntasopimus ja yhteisvaluutta
    9.9.2015 22:11 Henri Myllyniemi
    http://susijumala.puheenvuoro.uusisuomi.fi/202116-yhteiskuntasopimus-ja-yhteisvaluutta

    "Nordean Kangasharju: ”Tyhmä päätös”

    Kesän aikana kritiikkiä eurolle on alkanut sataa myös muilta suunnilta. Nordean pääekonomisti Aki Kangasharju pitää Suomen liittymistä euroon ”tyhmänä päätöksenä”. Kangasharju kertoo Ilta-Sanomien haastattelussa, ettei Suomi ole lähivuosina pääsemässä pinnalle.

    – Vaara on nyt sitten se, että jos Eurooppa jatkaa sitä kasvua mikä siellä nyt on, Euroopan keskuspankki joutuu nostamaan korkoa vuonna 2018, Kangasharju valottaa tulevaisuuden näkymiä.

    Kangasharjun mukaan korkotason nosto olisi haitallista Suomelle maamme rämpiessä vielä taloussuossa."

    Euroopan kaksi kolossaalista virhettä
    4.9.2015 14:50 Henri Myllyniemi

    "Euro Eurooppa Schengen"
    49 kommenttia
    http://susijumala.puheenvuoro.uusisuomi.fi/201669-euroopan-kaksi-kolossaalista-virhetta

    "Eurooppaa runtelee nyt kaksi yhtäaikaista kriisiä: talouskriisi yhteisvaluutan vuoksi, sekä siirtolaiskriisi Schengenin sopimuksen vuoksi. Molemmat arkkitehtuurit tehtiin puhtaasti ideologisten hallusinaatioiden varassa. Yhteisvaluutta euro tiedettiin sudeksi jo ennen syntymäänsä. Sen sijaan Schengenin tuomia ongelmia ei osattu varmastikaan aavistaa."

    "Ideologia ei kohtaa todellisuutta

    Yhteisvaluutta euroa tulee katsoa puhtaasti ideologisin perustein kasatuksi omituiseksi viritelmäksi. Se on kuin putkiasentaja, jolta on viety työkalupakki pois. Euromaa luovuttaa rahapolitiikkansa, sekä valuuttansa ja sen luontioikeudet pois. Samalla jäsenmaan vastuu finanssipolitiikasta jää sen omille harteille."

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


LestadiolaisetVieRahasi kirjoitti:

Onko se Sipilän poika lestadiolainen ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu