Ulkomaankaupan arvo yhdessä päivässä on noin 400 miljoonaa euroa. Silloin työnseisauksen aiheuttama häiriö koskettaa tämän summan arvoista kaupankäyntiä, Haapasalo sanoo. Jos on tunnin tai kahden logistinen seisaus, siihen varaudutaan ja sitä lähdetään purkamaan sen jälkeen. Tästä syystä tulee ylitöitä, vaihtoehtoisten reittien etsimistä, asiakkaiden kontaktointia ja rauhoittelua.
Kauanko duunarin perse kestää lakkoilla ?
Jäitähattuun
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
ainakin kova ja media innolla mukana !
SDP on ollut yhtäjaksoisesti hallitusvastuussa 1966-2015 kahta neljän vuoden oppositiokautta lukuun ottamatta. Kyllä vaalitappio ja parlamentaarisen vallan keskiöstä liukuminen tekee kipeätä. AY-Rinteen piti nostaa SDP:n kannatusluvut ylös puukottamalla Urpilainen. Rinteen häpeä oli suuri kun tappio tuli. Eihän ne SAK:n änkyrät muuta osaa kuin puukottaa selkään ja rettelöidä.
Rettelöinti on SAK:n ydinosaamista. SAK=SDP
"Tästä syystä tulee ylitöitä."
Eihän ylitöitä ole pakko tehdä.
SAK kaatuu omaan tyhmyyteensä. Kun Pääluotoilla täytyy olla suurempi palkka kuin Firman johtajilla. Se pitää myös paikkansa, työmäärään nähden.
Kun johtajan täytyy jotain myös tehdä, palkkansa eteen. Niin Pääluotolta oikein sopimuksissa kielletää kaikenlainen työnteko.
Vain osastoilla maleksiminen, työläisten häiritseminen, ja tuotannon alentaminen. On hänen Pää tehtäviään, Nämä PÄÄLUOTOT ovat järjestään vain kommunisteja tai vasemmisto sosialisteja. Sillä huuto äänestyksissä näihin ei kukaan muu pääse. Sillä ehdokkaita ei saa laittaa muista puolueista kuin edellä mainitut.
KYLLÄ SAK TÄYTYY HAJOITTAA. SILLÄ SE ON NIIN KAUKAA KIVI KAUDELTA.
EI SOVI 2016 LUVULLE.
Kepun lestajumala maksaa jo tänä vuonna Ek:lle miljardeja. Milloinkahan oppi alkaa mennä perille, ulkomailla Lestajumalalle nauraa jo kaikki asiantuntijat. Suomessa on sen historian tyhmin pääministeri ja sitä tullaan joukolla katsomaan Irakista saakka.
Nyt vanhat kepukannattajatkin on hylkäämässä Sipilän. Häkämieskin on menettänyt suosiotaan yrittäjien keskuudessa, sillä ei kaikki yrittäjät ole mukana tässä hölmöilyssä.
rekat painaa pitkää päivää..
Aika heikko on tämä porvaritrolli, tai sanotaanko että täys-pölli.
Demarin on turha Sipilää haukkua, kun katsoo noita isoja huutajia, onhan siinä nyt suuri ero, sak:n juoksupoikia.EI,EI,EI, miehiä.
Voin siis sydämmeni kyllyydestä, ja täysin aiheellisesti siis Idiootti-Sipilää haukkua osaamattomuuden huipuksi.
tarvittaessa niin kauan lakkoillaan, että hallitus kaatuu. eikä siihen kauan mene. voi käydä jopa niin, että hallitus kaatuu itsestään, niin hutera se on pakkolakeineen ja vailla pohjaa olevine lakiesityksineen.
sotekin hajoitetaan vielä ainakin pääkaupunkiseudun osalta....ja silloin se saattaa hajota kokonaan.
yksi jalka on kullakin äSSSällä enää tuoleissaan jäljellä, lorun loppu on likellä.
kyllä, tarvittaessa kävellään sss-hallituksen yli ja vetäistään vielä lopuksi kölin alta.
Lyly perse kestää laittaa Suomen taloutta kuralle. Sen takaa 200 000 euron vuositulot.
Niin kauan kuin hgesassa riittä leipää kaupassa. Eli noin 5 tuntia. Sitten kaupan leipävarastut tyhjiä. Lakko loppuu siihen.
hoitaa muuten kuin lakkoilemalla..
mitä tuollaisella sak oolla on
virkaa kun antaa kaikki periks
ja nuoloo herrojen persettä
nosket
viljelijän, maitotilallisen, karjankasvattajan perse ei kestä kovinkaan kauaa kun ostamme ulkomailta tuotua ruokaa. näin kun tulee tapahtumaan, maataloustuetkin voi lakkauttaa....