ensin heitä kaikki seksiinviittaava asunnostasi kuten pornovideot ym. sitten kaikki ei-hengellinen musiikki ja kirjat! sitten kaadat viinat viemäriin ja tupakit roskikseen. naisille sanon että kaikki turhat muotikuteet polttakaa tulessa ja kaikki joutavat meikit ja puuterit ikkunasta ulos! se on maailmallista! seurakunnissa näkee naisia jotka ovat kuin sotamalauksen meikanneet itselleen ja tuoksuvat kalliille parfyymille. tuollaiset maailmallisuudet eivät ole Jumalasta! pukeutumisessa noudatetaan säädyllisyytä ja mitään paljastavia vaatteita ei käytetä!
se on kaita tie se pelastuksen tie ja sillä ei tehdä syntiä!! suurin osa uskovaisista menee kuitenkin helvettiin koska he elävät synnissä ja maailmallisuudessa kuitenkin koko elämänsä! tehkää parannus!!
se on kaita tie se pelastuksen tie ja sillä ei tehdä syntiä!! suurin osa uskovaisista menee kuitenkin helvettiin koska he elävät synnissä ja maailmallisuudessa kuitenkin koko elämänsä! tehkää parannus!!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei tarvitse koristaa itseään ulkoisesti, täytyy koristautua sisäisesti (vaimoni sanonta).
Eikös se ole tärkeää että uskoo Jumalaan? Mitä hemmetin väliä sillä on että käyttääkö hajuvettä??? Vai onko muutenkin pahalle haiseva parempi vaihtoehto? En usko Jumalan kovinkaan miellissään olevan siitä että itsestään ei pidetä huolta.
Mitä meikkeihin tulee, se on naisten juttu se. Jumala loi naisen ehkä myös hiukan turhamaiseksi joka haluaa näyttää miehensä silmissä kauniilta. Mutta missään tapauksessa synti se ei ole!
Miksi tuhlaat energiasi moiseen turhaan jauhamiseen? Ehkä voisit mennä kadulle auttamaan niitä jotka apua tarvitsevat, Jumala mieltyy siihen aivan varmasti
pelastuu; toinen puoli elää maailmallisesti, ja toinen puoli tuomitsee heidät helvettiin. Molemmille Raamattu lupaa kuumat oltavat!
se on vain raamattu.
Muuten tykkään tavastasi ajatella, ainakin tässä yhteydessä :D
tullut todistetuksi tällä palstalla viime aikoina..
terävää..ekivaari
Parannuksen teko osa(2)
Lopeta tuomitsemien, Auta lähimmäistäsi jos hän kärsii vaikka hän olisikin mielestäsi syntinen.
Jos sinulla on mistä jakaa, auta puutteessa olevia, ilman tuomitsemista. Anna arvo kaikille ihmisille, vaikka he olisivat kurjia syntisiä. Sinä seuraat naisten meikkejä ja tuoksuja vaikka inhimillisempää olisi kantaa huolta maailman vähäosaisista, esim. lasten ja naisten järkyttävästä asemasta maailmassa.
Jos sinun kaltaisiasi ei olisi ihmisten olisi helpompi lähestyä jumalaa.
Minua ei saa mikään mahti maailmassa uskomaan että jumala seuraisi jonkun nasen meikkaamista tämän kaiken kaaoksen keskellä ja tuomitsisi hänet siksi ikuiseen kadotukseen.
Hauskojahan nämä provot tietenkin ovat ja suurin hauskuuskin lähtee sieltä omasta kotipesästä,
muutenhan ei voitaisi tarkasti tuomitakaan.
Satiiria ja sarkasmia on liian vähän helluntailaisuudessa. Itsekritiikkiä vain lisää,
kyllä se suu viimein messingille taipuu.
Kuinka paljon rukoilet ja paastoat sättimisen lisäksi?
Ei omin voimin, vaan Minun Hengelläni, sanoo Herra.
Taidat provoilla..
meikit loppu vai onko joku taas maininnu et ilmankin olisit kauniinpi.
Eikö muuten vaan rohkeus riitä olla oma itsesi ja kulkea niinkuin Sana sinua opettaa siis SINUA.
Vaiko olisko vaihto ehtona et se olet sinä joka olet vähän Jeesuksen yläpuolella.
Ikävää se on jos ei itseensä ole tyytyväinen.
Vaikea on nimittäin toista rakastaa jos itseään ei rakasta.