..sitä, että ulkolaiset työnantajapiirit yrittävät tietenkin sanoa, että "suomen toimet ovat virheellisiä, eikä edistä työllisyyttä, talouskasvua eikä suomen vientiä" koska ne haluaisivat oman vientinsä suomen tilalle.
AY tollot elää vielä Kekkosen aikaa ja syyllistävät kaikesta maalaisia. :))
AY tollot elää vielä Kekkosen aikaa ja syyllistävät kaikesta maalaisia. :))
Vastaukset 8
Vanhimmat
juttu suomelle..
valta lapuanliikkeelle,
ei kosola terroristi ollut,
vaan vapaustaistelia...
Joku turha Kanarianmatka jäisi tekemättä. Se olisi egologisestikin hyvä teko. Jatkossa palkat neuvoteltaisiin suoraan viennin mukaisesti. Se olisi oikeaa sosiaalidemogratiaa. ..
Vientiä ei ole, koska johtohommeleissa heiluvat pellet ovat pahoja. Saatanan valtakunnassa on koko ajan jatkuva pula kaikessa. Jumalan valtakunnassa on taas kaikkea ylenmäärin ja siellä on rauha ja harmonia.
Ensin johtoporras pitäisi erottaa ja laittaa tilalle niitä, joita ei niin saatana viettele. Siitä se lähtisi talouskin nousuun.
pelaa kovilla panoksilla.
Miten Ay-liike on elämääsi rajoittanut ?
maalaisliitto ja mtk rajoittaa kyllä...
Mutta porvari kerros miksi markkinataloudessa maksetaan yritystukea?