Junat lakkoonn, miten käy mamujen?

Nyt kun Tornion kautta tulee valtavasti pikku pakolaisia ja he suuntaavat junalla Helsinkiin niin huolestuttaa, miten näiden lasten käy, kun junat ovat perjantaina lakossa. Joutuvatko he jäämään Tornioon, kuka heidät majoittaa, mistä he saavat ruoan...?
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

kiitos halonen nyt joutuu köyhät eläkeläiset näkemään nälkää suomessa!!

Äänestä
  • Arvelisin että venäläiset saapuvat Tornioon myymään aseita. Sen jälkeen tapahtuu matka etelään "vapaaehtoisesti" kuskiksi joutuneiden kantiksien "suosiollisella" myötävaikutuksella?

    Äänestä

Älä murehdi. Kyllä Sipilä hoitaa asian. Pakoloiset ovat arvokkaampia kuin suomalaiset.

Äänestä

Ei mitään hätää. V. Niinistö, Arhinmäki ja Li Andersson menevät hakemaan niitä omilla autoillaan.

Äänestä
  • Biaudet menisi myös, mutta hänellä on treffit Kirkkonummen vastaanottokeskuksen urosten kanssa. Ottaa kuvat ja alkaa myymään "lihaa" virastojen siiderivalaille.

    Äänestä

Takseilla tulevat.

Äänestä

Mikä hätä niillä siellä Torniossa on ?

Äänestä

isis joukoille tietty järkätään ylimääräinen kuljetus. Suvakit vie punaisen maton ja pullaa ja villasukkia....Kuinka helvetin tyhmäSuomi voi olla ihmetykselle ei ole loppua....

Äänestä
  • Muistakaa että koko show ohjataa USA:sta ja Israelista käsin. USA ja Israel ei halua kilpailijaa tuotteilleen maailmanmarkkinoilla. Siksi EU-maiden kyky tuottaa mitään myytävää tuhotaan nyt täysin.

    Vain kansainväliset rahajuutalaiset, jotka omistavat jo valtavia pelto-aloja, voivat myydä tuotteita miljardisummilla kuukaudessa. Uusi Maailmanjärjestys nääs.

    Äänestä

Taksillapa tietenkin. Kovaselle on varmaan jo tullut tarjouspyyntöjä.
Toisalta ihansama mitä maksaa, kunhan paholaiset saadaan tuotua.

Äänestä

Mamut saa tietty sossusta taksiliput ilmaisiin taksikyyteihin koko viikonlopun ajan a`1000 eurolla hurvittelua per musta naama

Suomi huva huva maa

Äänestä

SSS miehet maksaa majoituksen ja ylläpidon.

Äänestä

sipilän yksityiskoneella pääsee. 12 tuntia oli muutenkin loukkaavan hidasta matkustaa julkisilla liikennevälineillä

Äänestä

Kyllä siellä on varmaan veturinkuljettajia joukossa. Voivat ajella itse junaa, vaikka vähän pienemmällä palkalla ilman 43 erilaista lisää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hmmmh kirjoitti:

Nyt kun Tornion kautta tulee valtavasti pikku pakolaisia ja he suuntaavat junalla Helsinkiin niin huolestuttaa, miten näiden lasten käy, kun junat ovat perjantaina lakossa. Joutuvatko he jäämään Tornioon, kuka heidät majoittaa, mistä he saavat ruoan...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu