Nyt kun Tornion kautta tulee valtavasti pikku pakolaisia ja he suuntaavat junalla Helsinkiin niin huolestuttaa, miten näiden lasten käy, kun junat ovat perjantaina lakossa. Joutuvatko he jäämään Tornioon, kuka heidät majoittaa, mistä he saavat ruoan...?
Junat lakkoonn, miten käy mamujen?
Hmmmh
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
kiitos halonen nyt joutuu köyhät eläkeläiset näkemään nälkää suomessa!!
Arvelisin että venäläiset saapuvat Tornioon myymään aseita. Sen jälkeen tapahtuu matka etelään "vapaaehtoisesti" kuskiksi joutuneiden kantiksien "suosiollisella" myötävaikutuksella?
Älä murehdi. Kyllä Sipilä hoitaa asian. Pakoloiset ovat arvokkaampia kuin suomalaiset.
Ei mitään hätää. V. Niinistö, Arhinmäki ja Li Andersson menevät hakemaan niitä omilla autoillaan.
Biaudet menisi myös, mutta hänellä on treffit Kirkkonummen vastaanottokeskuksen urosten kanssa. Ottaa kuvat ja alkaa myymään "lihaa" virastojen siiderivalaille.
Takseilla tulevat.
Mikä hätä niillä siellä Torniossa on ?
isis joukoille tietty järkätään ylimääräinen kuljetus. Suvakit vie punaisen maton ja pullaa ja villasukkia....Kuinka helvetin tyhmäSuomi voi olla ihmetykselle ei ole loppua....
Muistakaa että koko show ohjataa USA:sta ja Israelista käsin. USA ja Israel ei halua kilpailijaa tuotteilleen maailmanmarkkinoilla. Siksi EU-maiden kyky tuottaa mitään myytävää tuhotaan nyt täysin.
Vain kansainväliset rahajuutalaiset, jotka omistavat jo valtavia pelto-aloja, voivat myydä tuotteita miljardisummilla kuukaudessa. Uusi Maailmanjärjestys nääs.
Taksillapa tietenkin. Kovaselle on varmaan jo tullut tarjouspyyntöjä.
Toisalta ihansama mitä maksaa, kunhan paholaiset saadaan tuotua.
Mamut saa tietty sossusta taksiliput ilmaisiin taksikyyteihin koko viikonlopun ajan a`1000 eurolla hurvittelua per musta naama
Suomi huva huva maa
SSS miehet maksaa majoituksen ja ylläpidon.
sipilän yksityiskoneella pääsee. 12 tuntia oli muutenkin loukkaavan hidasta matkustaa julkisilla liikennevälineillä
Kyllä siellä on varmaan veturinkuljettajia joukossa. Voivat ajella itse junaa, vaikka vähän pienemmällä palkalla ilman 43 erilaista lisää.