Venäjä on aloittanut suuret sotaharjoitukset keskisellä sotilasalueellaan.
Vuoden suurimpiin harjoituksiin ottaa osaa 95 000 sotilasta maa-, meri- ja ilmavoimista. Mukana on myös joukkoja useista entisistä neuvostotasavalloista.
Venäjän keskinen sotilasalue ulottuu Volgalta Uralille ja Siperiaan. Harjoitukset kestävät viikon.
Myös Suomen lähellä on suuri harjoitus käynnissä
STT-AFP
Vuoden suurimpiin harjoituksiin ottaa osaa 95 000 sotilasta maa-, meri- ja ilmavoimista. Mukana on myös joukkoja useista entisistä neuvostotasavalloista.
Venäjän keskinen sotilasalue ulottuu Volgalta Uralille ja Siperiaan. Harjoitukset kestävät viikon.
Myös Suomen lähellä on suuri harjoitus käynnissä
STT-AFP
Vastaukset 14
Vanhimmat
Putin valmistautuu hyökkäämään länteen.
Toivottavasti ehditään Natoon ennen ku itä yrittää enemmän uhota länteen
Miksi sepustat että Venäjä ei saisi pitää sotaharjoituksia edes keskivenäjällä?
Ei hätää. Natokriittiset sotivat mielellään Venäjän kanssa ja kuolevat viimeiseen mieheen. Ryssät ampuvat natokriittisiä kuin koria ja apinoita. Natoalueilla ei ole sotia.
Laina ERommel unohti taas yhden tärkeän seikan ... Maanpetturi Vellipersekoirastiltut "tippuu" ensimmäisten joukossa. :p
IMO.
myös Kannaksella.
Sinne on tuotu myös valkovenäläisiä vanhasta muistista.
vaikka sitä vastassa on moninkertainen ylivoima.
On idioottimaista kuvitella ja uskotella Venäjän olevan uhka, saati valmistella suursotaa.
Tällainen viestintä sopii vallan mainiosti sionistien hallitseman lehdistön uutisointiin.
Etkö tosiaankaan lue muita uutisia kuin Venäjän virallisia ja Putinin hallinnon kontrolloimia tiedotteita, siis näitä Venäjän 'uutisia'?
Venäjän hyökkäystä.
Venäjä saa tietenkin harjoitella kotimaassaan niin paljon kuin huvittaa.
USA harjoitteleekin aina toisella puolella maapalloa. Suomessakin jo.
Elkää olko niin negatiiveja. Ottakaa relasti ja tilatkaa 4 täysin ilmaista Aku Ankan näytenumero: http://tinyurl.com/4akuankkaa
Onko jossain sovittu, että vain nato ja jenkit voivat harjoitella ja mielellään mahdollisimman lähellä venäjän rajaa?
Ja onko todellakin jo päätetty, että on vain yksi ainoa maailmanvalta, jota kaikki kumartavat, usa,. jota meillä kyllä päättäjätaho on pokkuroinut jo viimeisen neljännesvuosisadan.
Mitä hyvää sieltä on tullut?
Ai niin meinasi unohtua, tulihan sieltä elop - ja meni.
Mieluummin "vihreät miehet" tänne kuin mustat muslimit.