pakolaiseksi tästä murjaanien valloittamasta kotomaastamme. Kuka meidät voisi ottaa avosylin vastaan ja alkaa elättämään meitä, olemmehan hätää kärsimässä, suurempaa mitä tänne saapuneet murjaanit.
Vastaukset 10
- apuuuva_____
Viroon? Tanskaan? Norjaan? Australiaan? Kanadaan?
- vähempi.rosvoja
Mieluummin Somaliaan kuin virulandiaan.
- faktaa_
vähempi.rosvoja kirjoitti:
Mieluummin Somaliaan kuin virulandiaan.
Somaliaan minä muutan heti, kun kuulen viimisen somalin sieltä tulleen Suomeen.
Ei niistä muuten eroon pääse!
- Tule-naapuriin
Lähde Venäjälle, sinne ei pakolaisia oteta vastaan. Saat syödä perinneruokaa ja juoda vodkaa. Turhia menoja ei ole ja asuminenkin on mukavaa. Ikkunasta saattaa hyvällä tuurilla näkyä jopa maisemia.
- Haheha
Sinä sitä on todellista elintasopakolaisuutta. Kun kotimaa on ilmaiseksi kouluttanut, kasvattanut, hoitanut terveyden, antanut kaiken, niin siltä varalta että jonkun kanssa pitäisi ne edut jakaa, alkaa rätkätys, että minne lähtisi saamaan vielä lisää. Ettei vain ikinä tarvitsisi itse tehdä töitä sen eteen, mitä on saanut, eikä etenkään kelleen mitään antaa niinkuin itselle on annettu.
Ei ihme, että tällaiset ihmiset luulevat muiden toimivan samoin.- usko_lujasti
"että jonkun kanssa pitäis ne edut jakaa " ?
Ymmärsitkö itsekkään mitä kirjoitit ?
Koko maailmanko kanssa suomalaisten mielestäs on omat saavutuksensa jaettava ? Niin varmaan,vihervasemmisto fasistien "MEILLÄ ON UNELMA" järjenjuoksua.
Mutta ole huoleti.500 maahantunkeutujaa on joka päivä,toiveesi toteutuu. - Haheha
usko_lujasti kirjoitti:
"että jonkun kanssa pitäis ne edut jakaa " ?
Ymmärsitkö itsekkään mitä kirjoitit ?
Koko maailmanko kanssa suomalaisten mielestäs on omat saavutuksensa jaettava ? Niin varmaan,vihervasemmisto fasistien "MEILLÄ ON UNELMA" järjenjuoksua.
Mutta ole huoleti.500 maahantunkeutujaa on joka päivä,toiveesi toteutuu.Joo kultapieni ihan koko maailman kanssa nyt pitää jakaa, kun meille tulee pakolaisia. Voi hitsin hitsi miten viisas oletkaan.
Sinua ei sitten keljuta yhtään ihmiset, jotka repivät ilmaiseksi kaiken, mitä maasta saa, ja sitten laukkaavat ulkomaille hamuamaan lisää? Kun siitä mainitseminenkin saa tuollaisen lässytyksen aikaan. Mene sinäkin vain hakemaan turvapaikkaa, kun koko maailman kanssa pitää nyt jakaa eikä saakaan enempää ilmaiseksi otettua. Että please help, antakaa minulle lisää, elättäkää vielä.
- Velevollinen
Ei voi lähteä. Kuka niitä ressukoita sitten hoitaisi ja elättäisi. Vastuu on kannettava pystypäin.
- Jännetulehtu
Marssitaan kaikki suomalaiset ruotsiin ja vallataan tuo maa, lähetetään kaikki olevat 2 jalkaiset suomeen.
mäkin justiinsa oon miettinyt että mihin me itse voisimme lähteä pakoon, kun tuntuu että turvattomuus vain lisääntyy...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei91014Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125966- 109949
- 55919
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85822Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.43769Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev158714Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66711- 64687
- 70586
- 95561
- 37555
- 60524
- 52521
- 22506
- 35497
- 26480
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31453Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15052449Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi246408