Skype numero ei toimi

Jo-riitti_skypetys

Skypen uusimman päivityksen jälkeen skype numeroni lakkasi toimimasta. Jos numeroon yrittää soittaa, tööttää se vain varattua vaikka aikaisemmin se toimi hienosti ja otti mukisematta vastaan niin lanka kuin kännykkäpuhelutkin.
Osaisiko joku auttaa tai neuvoa edes, kenelle skypessä voisi asiasta valittaa? Ao. linkkiä on jo tullut kokeiltua mutta apua ei sen kautta ole löytynyt, verenpaine vain on noussut.
https://support.skype.com/en/faq/FA1170/how-do-i-contact-skype-customer-service

2

445

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • skyppäilijä

      Tuolla kerrotaan asiasta. Valitse ensin työkalut ja sieltä asetukset, valitse asetuksista tietosuoja-asetukset ja ruksaa kohta "salli puhelut keneltä tahansa" tai "salli puhelut vain kontaktilistassani olevilta" riippuen siitä kumpi ruutu on vapaa. Tallenna muutos ja odottele muutama minuutti minkä jälkeen voit tehdä uuden muutoksen ja palauttaa kohdan ennalleen haluamaasi vaihtoehtoon.

      https://support.skype.com/en/faq/FA10615/why-am-i-not-receiving-calls-to-my-skype-number">Why am I not receiving calls to my Skype Number?

    • skypeonhaittaohjelma

      SKYPE on pelkästää rahastava s''tanan haittaohjelma. Olin perunut SKYPEn ja edelleen joka kuukausi automaattisesti on toimittanut tilaukseni ja veloittanut siitä. Vaikka tilaus on peruttu jo aikaa sitten. Tietääkö joku kuinka päästä eroon tuosta saatanan paskasta haittaohjelmasta??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      202
      6943
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4602
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      35
      4075
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      70
      3199
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1945
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1676
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1660
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1563
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1429
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1217
    Aihe