Ei ainakaan tällä viikolla tullut enää.
Alueviest vissiin lopettanut?
postialma
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mitä vittua? Sipilä paikkaa kestävyysvajetta työntämällä alueviestit vittuun Sastamalasta!
Se ei haittaa vaikka Alueviesti lakkaisikin. Onneksi tuo MV-lehti eli Mitä Vittua lehti tuntuu olevan hyvissä voimissa.
Sen kautta minä nykyään tarkistan päivän tärkeimmät uutiset. Tuntuu MV olevan suorapuheisempi ja myös luotettavampi media kuin Helsingin Sanomat taikka hämäläisten Aamulehti.
Onko siinä sanaristikkoa? Minä kysyn aina ensimmäiseksi kaikilta puhelimessa lehtiä myyviltä että onko lehdessä sanaristikko. Jos ei ole, niin sanon etten tilaa ja lyön luurin kiinni.
Aikaisemmin kyselin lehtimyyjiltä, että tuo tarjoamasi lehti ei nyt kiinnosta, mutta olisiko teillä mitään sellaista lehteä myynnissä missä olisi homopornoa.
Ilmeisesti MV-lehtimyyjälle tällaista ei kannata heittää, koska MV-lehdessä on takuuvarmasti homopornoa. Melkein joka numerossa on jotain homojuttuja.
Jaa, kylä meile vaa tuli? Alueviesti tällä viikolla nimittäin? Tottakai se ilmestyy ja tulee, toisin kuin joskus nuo kalmamedian aviisit? Sanaristikoista niin tiedä, mutta sitä ihmetelly miks joka lehdessä pitää olla pari-kolmekin sivua telkkari- ja radio-ohjelmatietoja? Semmosia kukaan ny ennää nykypäivänä lehdistä lue? Teksti-Tv:stä ja netistä ne näkee ja voi etukäteen tallentaa mm. tallentavalle tikipoksille ne ohjelmat mitkä telistä haluaa kattella ja sinne ne menee automaattisesti! Kattelee sitten ku kerkiää, jos ei ao. esitysaikana ehdi telin ääreen, ja harvoin ehtii?
>>pari-kolmekin sivua telkkari- ja radio-ohjelmatietoja? Semmosia kukaan ny ennää nykypäivänä lehdistä lue? >>
Totta puhut kuoma. En ole ainakaan 3...4 vuoteen enää katsonut aamuisin lehdestä, että millaisiakos elokuvia tänään tulee. Ei vaan kiinnosta tällainen tihruaminen, katsoa 16 antennikanavan ohjelmatietoja aamusella läpi.
Aikaisemmin kun oli vielä ShowView-ajastusjuttuja Hesarin TV-osassa, siis ammoin VHS-aikana, niin silloin paperilehti oli hyvinkin tarpeellinen.
Nyt mennään elektronisen ohjalmalistan ja Topfield digiboksin nauhoitteiden kanssa. Paperiset telkkariohjelmat on historiaa, niinkuin paperiset puhelinluettelotkin. Vessassa edelleen kätevää.