Mitä mieltä palstan kreationistit ovat muslimien maahanmuutosta? SamiA tuolla ateismipalstalla odottaa jo vesi kielellä kunniakasta marttyyrikuolemaa jihadistien käsissä (aina se ateistievolutionistien tarjoaman eutanasiahoidon voittaa), mutta entä muut kreationistit? Mitä sanotte, Mark5Jaakob ja JC? Entä modernin tieteellisen kreationismin *tirsk* edustajat SepäSe ja Jyristin? Onko suomalainen kreationismi uhattuna kun maahan tulee toista abrahamilaista uskontoa tunnustavia kreationisteja? Syntyykö verinen sota siitä kenen kreationismi on se oikea?
Vastaukset 6
SamiA ei mahda olla kuullut sitä laulua mutakuono-Jeesuksesta.
- Ateismista-eroon
Ainakin jumalfoobikkojen osuus maassamme vähenee suhteellisesti. Että sinänsä kehityskulku on oikeansuuntainen. Näin olen oppinut veli Jaakobin opetuksista.
- hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
An tul nyt vaan, mutta palautetaan kotiinsa kun Isis on kuollut ja kuopattu.
Kovasti itseriittoista väkeä tuolta näkyy tulevan uutisvideoiden perusteella. Meinaan että eivätkös nuo jopa vaadi itselleen joitain kuvittelemiansa etuuksia.
Tämä sakki on röyhkeän käytöksensä ilmaisemaa eliittisjoukkoa jolla on pulleat visakortit joten ei kun rahastamaan.
Todellisille pakolaisille matka päättyy Kroatiaan ja Unkariin kun rahat on loppu. - jurnustrumffi
Jyrtsi nyt ainakin on ulkomaalaismyönteinen, mutta mamuissa taitaa olla aika vähän sellaisia tyttöjä joiden perään jyrtsi voisi kuolaten katsella.
Mutta kovin vaikea tuntuu tämä kysymys olevan kreationistisille veljillemme, kun ei heiltä vastauksia heru. JC ilmeisesti kyyristelee vaatekaapissa hokien itselleen "Jeesus oli vaalea eurooppalainen"-mantraa ja Mark5Jaakob miettii kuumeisesti millä raamatunlauseella hän saisi torjutuksi palstalla vallitsevan ählämisöinnin.- pornostrumffi
Ja t-torppa plaraa Leisolan ja Puolimatkan kirjoja, yrittäen epätoivoisesti etsiä jotain keinoa käyttää islamia todisteena siitä että evoluutiota ei ole.
- äläjäkätä
Pitäisi korjata syitä eikä seurauksia!
Länsimaat ovat tuhonneet pakolaistulvien kohdealueet niin että niistä on rikottu niiden alkuperäinen tasapaino.
Miksi olette noin sokeita tosiasioille?
Eihän meillekään luonnollinen turvapaikka olisi muslimimaissa, EIHÄN?
Miksi sitten toisinpäin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6171633Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44877Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl487753Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll14743- 45662
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30566- 32533
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE161498
