Mitä mieltä palstan kreationistit ovat muslimien maahanmuutosta? SamiA tuolla ateismipalstalla odottaa jo vesi kielellä kunniakasta marttyyrikuolemaa jihadistien käsissä (aina se ateistievolutionistien tarjoaman eutanasiahoidon voittaa), mutta entä muut kreationistit? Mitä sanotte, Mark5Jaakob ja JC? Entä modernin tieteellisen kreationismin *tirsk* edustajat SepäSe ja Jyristin? Onko suomalainen kreationismi uhattuna kun maahan tulee toista abrahamilaista uskontoa tunnustavia kreationisteja? Syntyykö verinen sota siitä kenen kreationismi on se oikea?
Kreationistit ja maahanmuuttajat
6
<50
Vastaukset
SamiA ei mahda olla kuullut sitä laulua mutakuono-Jeesuksesta.
- Ateismista-eroon
Ainakin jumalfoobikkojen osuus maassamme vähenee suhteellisesti. Että sinänsä kehityskulku on oikeansuuntainen. Näin olen oppinut veli Jaakobin opetuksista.
- hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
An tul nyt vaan, mutta palautetaan kotiinsa kun Isis on kuollut ja kuopattu.
Kovasti itseriittoista väkeä tuolta näkyy tulevan uutisvideoiden perusteella. Meinaan että eivätkös nuo jopa vaadi itselleen joitain kuvittelemiansa etuuksia.
Tämä sakki on röyhkeän käytöksensä ilmaisemaa eliittisjoukkoa jolla on pulleat visakortit joten ei kun rahastamaan.
Todellisille pakolaisille matka päättyy Kroatiaan ja Unkariin kun rahat on loppu. - jurnustrumffi
Jyrtsi nyt ainakin on ulkomaalaismyönteinen, mutta mamuissa taitaa olla aika vähän sellaisia tyttöjä joiden perään jyrtsi voisi kuolaten katsella.
Mutta kovin vaikea tuntuu tämä kysymys olevan kreationistisille veljillemme, kun ei heiltä vastauksia heru. JC ilmeisesti kyyristelee vaatekaapissa hokien itselleen "Jeesus oli vaalea eurooppalainen"-mantraa ja Mark5Jaakob miettii kuumeisesti millä raamatunlauseella hän saisi torjutuksi palstalla vallitsevan ählämisöinnin.- pornostrumffi
Ja t-torppa plaraa Leisolan ja Puolimatkan kirjoja, yrittäen epätoivoisesti etsiä jotain keinoa käyttää islamia todisteena siitä että evoluutiota ei ole.
- äläjäkätä
Pitäisi korjata syitä eikä seurauksia!
Länsimaat ovat tuhonneet pakolaistulvien kohdealueet niin että niistä on rikottu niiden alkuperäinen tasapaino.
Miksi olette noin sokeita tosiasioille?
Eihän meillekään luonnollinen turvapaikka olisi muslimimaissa, EIHÄN?
Miksi sitten toisinpäin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs491344- 1601156
- 611037
- 8882
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli198871- 12802
Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27786Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51771- 346758
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti83731