"SDP seisoo tämän porukan rinnalla kaikissa tilanteissa." Näin Ana Rinne mielenilmauksessa.
Ai jaa - no, silloin se SDP ainakin oli "rinnalla" kun Suomi ajettiin suohon ja about 100 000 teollisuustyöläistä menetti työnsä, vaikka luvattiin 100 000 työpaikkaa lisää.
Ai jaa - no, silloin se SDP ainakin oli "rinnalla" kun Suomi ajettiin suohon ja about 100 000 teollisuustyöläistä menetti työnsä, vaikka luvattiin 100 000 työpaikkaa lisää.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mitenkäs se Suomi sinne suohon ajettiin, ja kenen toimesta?
Kysytkö sinä ihan oikeasti sitä tuolta? Täytyyhän sen johonkin tuskaansa purkaa.
Jo vain Pudasjärvellä osataan.Mtv 3 paljon puhuva kuva kokonaista 2 mielensä pahoittajaa torilla.
Jouko Ahonen sen teki !
Teollisuusduunarit maan pystyssä pitää, vaikka vielä jokin aika sitten (myös minulle) sanottiin, että se on vai tehtaassa töissä. Itse nämä palkanalennusta vaativat olevat ovat itse asiassa (sitä asiaa ymmärtämättä) samaa mieltä mitä sanoin asian alussa.
Kyllä paperimiehiltä(entisiltä) kannattais kysyä mitä mieltä he ovat lakkoilusta nyt kun työt on viety ulkomaille.Samalla myös sellun raaka-aine tulee muualta kuin suomesta.Kerrannaisvaikutus suunnilleen tämän laman luokkaa,ehkä jopa enemmän.
Mutta Aholan palkka säilyi mikä olikin pääasia
Seuraavaksi se varmaan on Ahokas. Ei pitäisi kännissä kirjoitella.
Sosialisteja on kommunistit ja demarit yhteenlaskian n 22%
Tehtaissakin.
Porvarienemmistöisessä maassa harjoitetaan oikeistopolitiikkaa, niin se vain menee.
Puistososialisti ei huoli edes pakolaisia työväentaloon...
http://eroaliitosta.info/
https://eroakirkosta.fi/dynamic/index.php/
Keskipalkkaiselle 800e/vuosi nettona kun eroaa kirkosta.
erotkaa kirkosta ja ammattiliitosta, säästätte tuhansia
No emme eroa. Emme kummastakaan. Entistä innokkaammin toimimme molemmissa.
Kauppaneliö Ilmajoelle