onneksi olkoon Vaasa!

3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vaasa viliseen ählämejä. Valitettavasti.

Äänestä

Onneksi siellä on paljon suomenhurreja,.saavat maistaa omaa lääkettään.

Äänestä

Vaasa on jo menetetty. Olin Vaasassa sukuloimassa kesällä ja keskusta ihan vilisi afroja ja lähi-Idän sakkia. Mulkoilivat mua vaaleaa kantisnaista kuin lehmä uutta veräjää mutta mua ei kiinnosta alivalottunut liha. Olen vanhakantainen kantasuomlainen ja ihan tyytyväinen asenteeseni. Ei mitään syytä muuttaa mielipidettä niinku tuulen mukaan. Thats it.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VaasankinVeriVapisee kirjoitti:

https://i.imgur.com/1zybHIq.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu