Olen ajatellut viettää talven saaressa vaatimattomassa pienessä mökissä. Saari sijaitsee suurella järvellä, mutta soutumatkaa sinne on vain 1-2 km. Saarella ei asu ketään.
Olen 55-vuotias leskimies, 170 cm, 70 kg, terve. Taannoin yliopistokoulutettu, mutta sillä nyt ei ole suurtakaan merkitystä. Olen kiinnostunut mm. uskonnollisista asioista. historiasta ja yhteiskunnallisista asioista. Pelaan mm. shakkia. Luen paljon kaikenlaista. Korttipeleista ja kilpaurheilusta en ole kiinnostunut. Tykkään myös keskustella. Poltan tupakkaa.
Jos sattuisi löytymään joku hiemankin samanhenkinen viettämään talven kanssani mökillä. Terve täytyisi olla, koska jäiden takia sekä syksyllä että keväällä lienee pari kuukautta, jolloin saareen ei pääse eikä sieltä pääse pois. Talvikuukausina saaressa ei ole paljoakaan tekemistä, vain leppoisaa oleilua, mökkihöperehtimistä. Halpaa ja yksinkertaista oleilemista. Täytyy tulla toimeen sillä, mitä syksyllä saadaan saareen kuljetetuksi.
Ensisijaisesti toivoisin kaveriksi naista. Kaveriksi käy mieskin, mutta ei homomies.
Jos Sinusta tuntuu, että Sinulla olisi tilaisuus tulla, ole rohkea ja kirjoita:
[email protected]
Löytyisikö Keravalta kaveria?
8
97
Vastaukset
- T.JL
Kaikki kunnioitus rohkealle kaverille.
Ihme, jos joku ääliö ei heitä lokaa taas tännekin, mutta enivei hieno homma että kutsut ja kiitos siitä :) - koska-noudat
Vie mun muija sinne, maksan joka viikosta 50 euroa jonka se viettää siellä saaressa. Vaimon mitat: Paino 148kg, pituus 188cm, harrastukset painonnosto ja vapaapaini. Luonne: Herkkä, huono kestämään arvostelua, erittäin väkivaltainen joutuessaan olemaan pitkiä aikoja samassa paikassa.
- 201932
Nonnii, tulihan se sieltä;-D
Mikset itte lähe pakoon sinne saarelle? - jumppatukka
Ota pari pakolaista sinne!!!
- MIrjuskas
Kuulostaa todella houkuttelevalta, vaikka todellisuus saaressa voi olla mitä vain kun kaksi toisilleen tuntematonta sinne menee. Aika rohkea pitäisi etenkin naisen olla. Itsellä nyt tilanne sellainen, ettei ole mahdollista, muuten voisin harkitakin- tosin vaatisi kovaa luottamusta, joka sitten syntyisi tai ei syntyisi face-to-face tilanteissa ennen päätöstä. Mutta hieno homma, toivon että löydät sopivan kumppanin :)
- missäviinaa
Mä voisin tulla sinne olen 32v mies Sallasta ja seksuaalisuuttani en vielä tiedä mikä se on. Mutta eiköhän se pitkinä talvi kuukausina kun molemmat siellä saaressa työttöminä olemme ja alamme leikkiä tyynysotaa niin rohkenen jo tässä sanoa sen et eiköhän se siitä tyynysodasta pikkuhiljaa johda siihen toisten pyllynreikien kimppuun :P PS. miten tuo viinapolitiikka? oletko jo kesän aikana sinne saareen hitokseen roudannu kirkasta?
- Iwillcomeback
Siinä on hirmuinen voima, jos pääsee henkiselle etäisyydelle... Nykyihmiselle se on lähes tuntematon käsite.
Aikoinaan mentiin yhteen vain yhteyden vuoksi ja silloin kun kummankin vaisto oli samaa ja yhtä, kuin villieläimen aistit...jokainen hengitys ja katse vangitsi olollaan ja halu repi kehon kahtia...
Toivottavasti kaverille kuitenkin ystävä kuitenkin löytyy. - Saaren-valtias
Olet jo samaa kerjännyt koko alasuomen pitäjät,kaupunkit samaa ruikutusta hokenut,mene vok,n pihalle ja valitse sopiva oikea toy boy ja vie se siihen sosiaali asuntoonsi,joka on varattomille annettu ja sitten voit alkaa uutta virkistävää elämää yliopistokoulutuksen saaneena osannet monia kieliä joten arabiankielikin ei liene este. Kivoja kyntteli-illallisia lienee tulossa .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1084787Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744031476- 1891104
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1101088Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861000Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk14963tilitoimistopiirainen huutaa
mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt11948Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47921- 64911
- 64876