Sipilä kaivaa itelle kuoppaa..

Kuka enää änestää seuraavissa vaaleissaa tuollasta ääliötä.. samaa voi sanoa muistakin hallituspuolueiden johtajista. Täysin munattomia miehiä kaikki kolme.. Yks homo inssi, läskipersu, ja pepsodent hymynaama.

Joku pienpuolueista ainoa vaihtoehto seuraavissa äänikekkereissä.. Niillä oli jo viime vaaleissa järkeviä ehdokkaita. Esim. vaaliteemoja : Eu:sta irti, maahanmuutto seis, isoilta herroilta palkat alas, jne..
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Siinä on valtiouskovaisilla passiivikko-suomalaisilla ihmettelemistä ja hampaiden kirskunta kova kun maahantuotu soturikansa alkaa tunkemaan laumoina päälle!

Äänestä

Suomenvapautusrintama perustettaneen pian.
Siinä ei äänestetä lyijykynällä vaan lyijyvaippaluodeilla,

Äänestä
  • Itsekö ajattelit perustaa vai pitääkö jonkun muun se tehdä?

    Äänestä

Valitettava tosiasia on että porvapuolueita äänestäneiltä puuttu se mitä sanotaan aivoiksi.

Äänestä

SOINI on varmaan antanut Sipilälle konsultti apua se on kaivanut niitä maakuoppa piiloja ympäri suomea.

Äänestä

Ketkä äänestivät Sipilää äskeisissä vaaleissa?

Äänestä

Sipilän suosio vain kasvaa! Kymmeniin vuosiin pääministeri joka aidosti yrittää jotain! Kyllä kansa tietää! Samoin positiivista on ettei välitä pätkääkään kannatuksestaan tai uudelleenvalinnastaan.

Äänestä
  • Miksi sipilä välittäisikään uudelleenvalinnastaan, kun rahasta ei tule olemaan pulaa. Siksi hän voikin nyt tehdä ek:n vaatimia toimenpiteitä. Ehkä hänelle on luvattu siitä vähän bonusta.

    Sipilän oveluus paljastui eilen, kun välttyäkseen kommentoimasta mielenilmausta, hän nostikin esiin pakolaisongelman (vai pitäisikö sanoa pakolaishaasteen, koska eihän nykyään mitään ongelmia ole). Sitä vain ihmettelen, että mitenkäs sipilä siitä nyt alkoi huolta kantamaan, kun itse kiihdytti pakolaistulvaa lupaamalla oman talonsa pakolaisten käyttöön.

    Äänestä

Sipilän kusiruutta painaa Keskustan kannatuksen alle 10 prosenttiin.

Äänestä

Jep, äänestin viime vaaleissa kepua, mutta kyllä on ollut suuri pettymys. Yllättävän äkkiä alkoi Sipilän naama ärsyttämään.
Toinen vaihtoehtoni vaaleissa oli perussuomalaiset.. , voi vittu mitä lampaita vastuun ottamisessa.
Seuraavissa vaaleissa jää mietittäväksi SDP, tai aloittajan pienpuolueet.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


passkahousu_hallitus kirjoitti:

Kuka enää änestää seuraavissa vaaleissaa tuollasta ääliötä.. samaa voi sanoa muistakin hallituspuolueiden johtajista. Täysin munattomia miehiä kaikki kolme.. Yks homo inssi, läskipersu, ja pepsodent hymynaama.

Joku pienpuolueista ainoa vaihtoehto seuraavissa äänikekkereissä.. Niillä oli jo viime vaaleissa järkeviä ehdokkaita. Esim. vaaliteemoja : Eu:sta irti, maahanmuutto seis, isoilta herroilta palkat alas, jne..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu