mamulaumat sairaaloiden kiusana

Suomessa ei ole yksinkertaisesti tilaa sairaille mamuille

http://m.iltalehti.fi/uutiset/2015091820377823_uu.shtml
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joo, pahuksen maahanmuuttajat. Minäkin näin yhden kanadalaisen jonottamassa vastaanotolle. VEI minun paikkani. Huusin hänelle, et menis takaisin sinne mistä on tullutkin pahuksen elintasopakolainen.

Äänestä

Voisko Lapin sairaalan lääkärit kertoa, mitä tauteja niillä on?
Tuberkuloosia ainakin.

Äänestä
  • Tuberkuloosia, ehkäpä jopa antibiooteille vastustuskykyistä?

    Toisintokuumetta, täiden ja punkkien borreliabakteereista saatua.

    HIV on Saharan eteläpuolisen Afrikan asukkailla yli 50 %. Tulijoilla luku on varmaan isompi, uskoisin? Ihanan kallista hoitaa. Ja nämä miehet eivät häpeile raiskata ja levittää tautia eteenpäin. Keneltä saan vahingonkorvaukset, jos saan nekkeraiskaajalta HIVin? Sipilä-säätiöltä?

    Sankkeri on myös yleinen sukupuolitauti kehitysmaissa. Samaten tippuri ja kuppa.

    Ruoansulatuselimistön loiset. Kaikenlaisia matoja ja otuksia, muistaakseni esim. suolinkaistartunta on melkein jokaisella kehitysmaalaisella.
    Kun huomioi heidän hygieniansa tason, ei ole ihme että taudit säilyvät ja leviävät: nämä ihmiset ULOSTAVAT mihin sattuu. Kuulemma oli jo Ruotsin puolen junissakin paskaa joka puolella vaeltajien jäljiltä. Itävallassa sotkivat bussin paskalla. JA NÄMÄ IHMISET OVAT MUKA KOULUTETTUJA JA TÖIHIN TULOSSA?

    Mitäs jos siellä hallituksessa nyt otettaisiin pää pois puskasta, ja tunnustettaisiin tosiasiat: nämä tulijat ovat röyhkeitä rikollisia, jotka eivät kunnioita mitään muuta kuin aseellista ylivoimaa.

    Mitäpäs jos myöskin mediassa vihdoin lopetettaisiin sensuuri, ja kerrottaisiin asiat niinkuin ne ovat? Me kansalaiset saamme kyllä tosiasiat tietoomme näin some-aikana ilman teitäkin, mutta teidän olemassaolonne saattaa vaarantua valhgeellisen uutisoinnin vuoksi. Eihän meillä ole enää varaa lisätä työttömyyttä?

    Toivoisin, että rauhallisesti ja hyvässä järjestyksessä valtion taholta ilmoitettaisiin kaikille tulijoille, että turvapaikkahakemuksia ei käsitellä, koska he eivät ole pakolaisia. He ovat turisteja tai siirtolaisia, eikä näin ollen meillä ole mitään humanitäärisiä velvollisuuksia heidän vaatimuksiaan kohtaan. Avustamme tarvittaessa kotimatkan järjestämisessä.
    Mikäli raivostumista tulee, ilmoitetaan kristillisen rauhallisesti, että tällä menettelyllä haluamme turvata todellisten avuntarvitsijoiden avunsaannin pakolaisleireillä. Yksi Suomeen majoitettu terroristinalku tulee kustannuksiltaan 10-100 kertaa kalliimmaksi kuin yksi pakolaisleirin asukas.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kulttuuririkastuu kirjoitti:

Suomessa ei ole yksinkertaisesti tilaa sairaille mamuille

http://m.iltalehti.fi/uutiset/2015091820377823_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu