Tampereen päättäjillä on syntynyt lamppu otsalohkon takana. Laitetaan pyöräilijät ensin Rantaväylän tunneliin ja vasta sen jälkeen autot. Yksi ongelma siinä vain on: pyöräily ja jalankulku on kielletty tunnelissa.
Näin pienestä asiasta ei tamperelainen päättäjä hätkähdä. Kieltomerkit pussitetaan ennen pyöräilijöiden päästämistä tunneliin. Sama pussitustemppu tehtiin pormestarin mahtikäskyllä Hämeenkadulla, kun henkilöautot piti päästää väliaikaisesti kadulle.
Tamperelainen hattutemppu: pyöräilijät tunneliin
topakkatäti
0
78
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 74904
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104768- 55725
- 43694
- 49654
- 44640
- 31629
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50570
- 38516