VARAA KESÄMÖKKISI MAAHANMUUTTAJALLE

PAKOLAINENMÖKILLESI

Aikooko hallitus laatia valmiussuunnitelmat tyhjien kesämökkien ja asuntojen varaamisesta

maahanmuuttajien käyttöön mikäli tulijoiden määrä ylittää 200000 henkeä.....

Suomessa oli vuoden 2011 lopulla kaikkiaan 492 700 kesämökkiä. Lukumääräisesti eniten kesämökkejä vuonna 2011 oli Paraisten kunnassa, yhteensä yli 8 000 mökkiä. Seuraavaksi eniten mökkejä oli Hämeenlinnassa, Kouvolassa, Salossa, Kuopiossa, Kuusamossa ja Raaseporissa, joissa kunnan mökkikantaan kuului yli 6 000 kesämökkiä. Kuntaliitosten myötä monet perinteiset mökkikunnat häviävät kartalta tai yhdistyvät entistä suurempien mökkikuntien kanssa. Monien kaupunkimaisten kuntien mökkimäärät kuvaavat enemmänkin seudullisen kesäasutuksen määrää kuin itse kaupunkialueen mökkejä.

3

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Myy_sielu_somalille

      Muuta sinä lumihankeen ja anna asuntosi jollekin raiskaajalle, v1ttu mikä idiootti olet.

      • vuosientaakka

        Hätämajoitus tuli jäädäkseen
        Hätämajoitus tuli jäädäkseen

        Forssan kaupungin järjestämä infotilaisuus turvapaikanhakijoiden hätämajoitukseen liittyen veti valtuustosalin lähes täyteen kiinnostuneita.

        Tilaisuuden alussa kaupunginjohtaja Sami Sulkko kertoi sen uutisen, jota moni oli odottanutkin.

        - Tänään selvisi keskusteluissa maahanmuuttoviraston henkilökunnan kanssa, että hätämajoitus Forssassa ei jää neljään kuukauteen, vaan se kestää useita vuosia. Arvio on, että 30 000 turvapaikanhakijaa tänä vuonna menee nopeasti rikki. Rantasipissä on nyt noin 250, ja sinne ollaan ottamassa yhteensä 300 turvapaikanhakijaa, Sulkko kertoi.

        Lue lisää perjantain Forssan Lehdestä.


      • meiltähäntämäkäy

        mökkisi annetaan kohta mamulle pakkolailla


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      122
      6998
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3807
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      186
      2627
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      287
      2520
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      196
      2131
    6. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      11
      2067
    7. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      301
      1838
    8. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      136
      1430
    9. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      72
      1356
    10. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      27
      1315
    Aihe