TUHANNET KULKEVAT TIES MINNE

Ministerit eivät ole käyneet edes alakouluja?

"Ministerin mukaan Suomessa ei voida olla tilanteessa, jossa sadat ihmiset kulkevat ties minne"

Kovin tuntuvat välkyiltä, itse ovat päättäneet pitää avoimien ovien päiviä ja ovat 100 % vastuussa siitä mitä nyt tapahtuu.
1577
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Syrjäseudun ihmiset saavat olla varuillaan, ovet lukkoon.

Äänestä
  • myynti kasvanut.

    Äänestä

  • kannatta hankkia hyvät lemkkitossut !

    Äänestä

  • veks..

    Äänestä

mukaan Suomeen kohdistunut terroriuhka on kohonnut ja moni­muo­tois­tunut viime vuoden tasosta. Terro­ris­ti­jär­jes­töjen iskujen uhka on matala, mutta yksittäisten terro­ri­te­kojen uhka on kohonnut.

Äänestä

Siellä maakunnissa näitä ISIS-terroristeja pakolaishyysääjät hysäää ja paapoo ja silittää päätä. Ruokaakin moittivat huonoksi ja ei ne köyhiä ole nämä terroristiveljet. Suomessa on lihotettu pulskaan kuntoon monta ISIS-taistelijaa, eli parantakaapas ruoan laatua pakolaishyysääjät. Meidän koululaisillemme riittää se 80:llä eurolla kasattu sapuska ja taitaa yhtä halpaa olla myös vanhuksien eväät. Suomessa ravitsemispuutetta kärsii nämä laitoshoitovanhuksemme. Ruotsissa taas syötetään makeilla herkuilla vanhukset lihaviksi ja tällä tavalla sairastutetaan niitäkin. Eli Suomessa vanhukset kuihdutetaan huonolla ravinnolla ja Ruotsissa lihotetaan ylen syöttämällä.

Äänestä
  • Kyllä yksin vanhusten pääateriankin hinta vanhainkodeissa on korkeampi kuin koululaisten. Näin on asia peräti pääkallonpaikalla eli Arkadianmäellä normitettu.

    Äänestä

  • on toki pienempiä kooltaan..

    Äänestä

hampaaton karhu !

Äänestä

42-vuotias on perustellusti epäillään murhasta, joka on vähäisempi epäilyn. Poliisi ei kommentoi epäilykset miestä vastaan, jos on enemmän epäiltyjä vai onko todistajia murha. Meillä ei ole kommentteja voimme jättää tänään teille ollenkaan, sanoo Forsman. Ruotsalaisen maahanmuuttovirasto pyrki 42-vuotiaan miehen oleskelulupaa Ruotsissa 8. syyskuuta viime vuonna. Valvontaviranomainen ei halua paljastaa, missä maassa ihminen tulee, mutta on Lähi-idän kuulostava nimiä.

Äänestä

Kumma juttu että esim Tarja Halonen on hiljaa, vaikka on vastuussa tilanteesta !

Äänestä
  • Miten Tarja Halonen on vastuussa asiasta?

    Äänestä

"Ministerit eivät ole käyneet edes alakouluja?"

Kukahan olisi ?
Kun ministerit edellisestäkin hallituksista, mm Arhinmäki oli peräti ylioppilas, siihen jäikin, alkoi sitten lusmuilu, ja hyvin on lusmuillut, mm köyhien asuntotuilla.

Aikanaan oli sellainen suuruus SMP aikaan kuin herra Puotiainen kansanedustajana. Ja hyvin hoiti leiviskänsä. Kun laitos juuri on nimeltäänkin kansanedustajille tarkoitettu, ja siihen ei ole mitään koulutus vaatimuksia. Tarkoitus juuri olisikin, että
olisi kirjo eri kansalaisryhmiin edustajina. Kommareita ei enään ole suoraan edustamassa heitä. Ja kuka sitä rääkymistä viitsii kuullakkaan.

Tarja Halonen tosiaan nyt ollut hiljaa, kun sai tekosensa tehtyä, poistui taka alalle, että muut sen hoitaa. Täysin vastuutonta toimintaa häneltä. Sanoisi edes että hän kykenemätön hoitamaan jälkihoitoja.

Äänestä
  • "Kun laitos juuri on nimeltäänkin kansanedustajille tarkoitettu, ja siihen ei ole mitään koulutus vaatimuksia".

    Ei mitään koulutusvaatimuksia? Kunpa olisit Poutiaisen aikaan älynnyt laittaa työhakemuksen eduskuntaan. Kirjoitustaidottomana, mutta längvitsin taitajana olisit pärjännyt upeasti ja tällä hetkellä olisit Suomen banaanitasavallan presidenttimajuri.

    Äänestä

  • muitten.kaikkeja.tukeja kirjoitti:

    "Kun laitos juuri on nimeltäänkin kansanedustajille tarkoitettu, ja siihen ei ole mitään koulutus vaatimuksia".

    Ei mitään koulutusvaatimuksia? Kunpa olisit Poutiaisen aikaan älynnyt laittaa työhakemuksen eduskuntaan. Kirjoitustaidottomana, mutta längvitsin taitajana olisit pärjännyt upeasti ja tällä hetkellä olisit Suomen banaanitasavallan presidenttimajuri.

    Tuosta nyt ei saa selvää erkkikään.
    Mitähän yrittää sönköttää muitten.kaikkeja.tukeja

    Opettele kirjoittamaan kun olet keskustan palstalla, ei täällä komukkojen kieli oikein käänny sivityneesti, selväsanaisesti..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


HölkmöäPorukhata kirjoitti:

Ministerit eivät ole käyneet edes alakouluja?

"Ministerin mukaan Suomessa ei voida olla tilanteessa, jossa sadat ihmiset kulkevat ties minne"

Kovin tuntuvat välkyiltä, itse ovat päättäneet pitää avoimien ovien päiviä ja ovat 100 % vastuussa siitä mitä nyt tapahtuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu