Yle popagandaa

Yle näytti pääuutislähetyksessään live-kuvaa Tornion vastaanottokeskuksesta. Olipa kuviin saatu vissiin ne ainoat 3 lasta ja yksi nainen.. Ylen toiminta on röyhkeää valehtelua kansalle. Kaikki tiedämme että 90% tulijoista on nuoria hyväkuntoisia miehiä.
35<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Onpa ihme jos oli lapsia ja nainen? Yleensä ne ovat siellä kotimaassaan muiden armoilla hylättynä tai Välimeren pohjassa kun perheen päämuslimit porsastelee Euroopassa, nussien kaikkia mikä liikkuu!

Äänestä
  • Sinun fantasioillasi ei ole mitään totuudenpohjaa.

    Äänestä

  • segsegeg kirjoitti:

    Sinun fantasioillasi ei ole mitään totuudenpohjaa.

    Missä tynnyrissä sinä tyhmä trolli elät?

    Äänestä

  • hehhehhee kirjoitti:

    Missä tynnyrissä sinä tyhmä trolli elät?

    Sinunlaiset idiooti näyttävät vuosia vanhoja kuvia faktana.

    Äänestä

yle haisee vehkeelle

Äänestä
  • Tai vehje haisee Ylelle. En tiedä. Rakel Liekki tietää varmasti.

    Äänestä

Niin. Rasisteilla on omat totuudet joita valehtelevat kokoajan, jatkavat samojen valheiden mongerrusta vuodesta toiseen.

Äänestä
  • miksi MUSLIMI muuttaa ??? eikö ISLAM oikein pelitä ????miksi MUSLIMI osaisi elää täällä paremmin kun ei osaa edes kotonaan ???islam on samanlaista huuhaata kuin kommunismi !!

    Äänestä

  • MUHAMEDKINoliLOINEN kirjoitti:

    miksi MUSLIMI muuttaa ??? eikö ISLAM oikein pelitä ????miksi MUSLIMI osaisi elää täällä paremmin kun ei osaa edes kotonaan ???islam on samanlaista huuhaata kuin kommunismi !!

    Sinun yleistyksillä ja harhaluuloilla ei ole mitään sanomista, jatka vaan sitä idiottimaisuutesi mongertamista mutta älä lokaa Suomalaisten mainetta siinä samalla.

    Äänestä

  • segsegsge kirjoitti:

    Sinun yleistyksillä ja harhaluuloilla ei ole mitään sanomista, jatka vaan sitä idiottimaisuutesi mongertamista mutta älä lokaa Suomalaisten mainetta siinä samalla.

    "älä lokaa Suomalaisten mainetta siinä samalla."
    Mikäs haistavitun vinkuintiaani täällä oikein kitisee suomalaisten maineesta?

    Äänestä

  • Eihän sinulla raukalla mitään muuta ole kuin omat harhaiset mielipiteesi.

    Äänestä

  • MUHAMEDKINoliLOINEN kirjoitti:

    miksi MUSLIMI muuttaa ??? eikö ISLAM oikein pelitä ????miksi MUSLIMI osaisi elää täällä paremmin kun ei osaa edes kotonaan ???islam on samanlaista huuhaata kuin kommunismi !!

    YLE tekee selvästi progandaa, että sen voi jokainen huomata, jota ei ole aivopesty.

    Äänestä

Aamulla sanottiin uutisissa, että jossakin oli pakolaisia KUWAITISTAkin,,,,jo nyt alkaa olla...

Äänestä

Oliko se liikalihava pikkupoika, jota ne näytti? Pakolaisparka melkein n äänten tuhansien kilometrien pako matkasta.

Äänestä

Saman olen pannut merkille.
Se ainoa nainen tai lapsi 300 miehen joukosta pääsee aina kuviin.
Jännää.

Äänestä
  • Niinpä, ne naiset ja lapset on harvinainen näky

    Äänestä

  • Jos kuvia näytetään vain naisista ja lapsista niin miksi te puhutte vain miehistä, onko rasistien valheet todella noin ontot?

    Äänestä

  • sgesgsg kirjoitti:

    Jos kuvia näytetään vain naisista ja lapsista niin miksi te puhutte vain miehistä, onko rasistien valheet todella noin ontot?

    että kolme neljästä valepakolaisesta on miehiä.

    Äänestä

  • Mulla on teille toinen jännä juttu. Kun se lapsi sitten tulee tänne, niin onko se teidän mielestä hyvä? No ei ole. Sehän on "ankkurilapsi", joka tuo tänne koko sukunsa!
    Ja millainen mies lähettäisi vaimonsa yksin vaaralliselle matkalle maapallon toiselle puolelle? Huono mieshän se olisi -pelkuri. Ja jotain vikaa siinä vaimossakin olisi, jos se sellaiselle matkalle lähtisi. Mikä lienee hempukka.

    Äänestä

Ainahan noita ns. 3lasta on käytetty hyväksi mielipiteidennuokkauksessa että oikein kaivetaan sieltä miespaljoudesta että ne sympatiat saadaan näiden puolelle.
Tätä on käytetty venekuvissa, missä se ainut lapsi ojennetaan pelstuslaivaan, Etiopian nälkää näkevistä kun on luurankomaisialapsia kun raavaat sotilaat on tosiasissa syöneet sen leivän, natsien keskitysleirikuvia missä lapset menee (onhan ne kieltämättä järkyttäviä) mutta lapsia vain käytetään hyväksi mielipiteiden muokkaajina ja niin tekee SPR keräyksiäänkin mainostaen mutta samaa voi sanoa "17v. sotalapsestamme" ja nänen sepitetystä tarinasta että oikein kyyneliin sai Sipilän ja suomenkansan.

Äänestä

se on hankalaa tuo kuvaajan homma nykyään. nauratti kun saksan rajalta tuli suoraa kuvaa matuista odottamassa junaa. saksalaismedia kahdella kameralla poimi tiukalla zoomilla naiset ja lapset kuvaan. samaan aikaan russia today näytti yleiskuvaa, josta selvisi että näitä naisia ja lapsia oli kyllä alle 10%.

mitähän tuossa ylen jutussa olisi käynyt, jos kuvaaja olisi aivastanut ja kuvakulma olisikin muuttunut. olisiko tullut potkut vai siirto muihin tehtäviin? :)

Äänestä
  • "samaan aikaan russia today näytti yleiskuvaa, josta selvisi että näitä naisia ja lapsia oli kyllä alle 10%."
    Silloin kun ei ole tarvetta vääntää mielipiteitä mihinkään suuntaan niin voi vaikka jopa näyttää kokonaiskuvaakin.
    Harvemmin mitään laajakuvaa maahantunkeutujista näytetäänkään, kyllähän ne noita zoomirajauksia käytännössä on, oli kyseessä sitten videopätkä tai valokuva.

    Äänestä

  • MuokattuaUutisointia kirjoitti:

    "samaan aikaan russia today näytti yleiskuvaa, josta selvisi että näitä naisia ja lapsia oli kyllä alle 10%."
    Silloin kun ei ole tarvetta vääntää mielipiteitä mihinkään suuntaan niin voi vaikka jopa näyttää kokonaiskuvaakin.
    Harvemmin mitään laajakuvaa maahantunkeutujista näytetäänkään, kyllähän ne noita zoomirajauksia käytännössä on, oli kyseessä sitten videopätkä tai valokuva.

    se vaan on jännää huomata, että se paljon parjattu russia today onkin tänä päivänä useimmiten se rehellisin ja objektiivisin media..

    Äänestä

Perheet oli roudattu paikalle jostain aikaisemmista, jo vuosia sitten tulleista perheistä.

Äänestä
  • Sillälailla, hyvä YLE!!!

    Äänestä

MUSLIMI ON MUSLIMI myös täälläkin ,joten samaPASKA jatkuu paikasta riippumatta !!!! joten parempi PASKA muualla kuin täällä.

Äänestä

kohta suomalaiset hakee turvapaikkaa syyriasta.

Äänestä

Ylen sietäisi hävetä. Käsittämätöntä kuinka tyhminä yle kansalaisia pitää.

Äänestä

Kaikki tulijat pitäisi kuvata rajalla, että tiedettäisiin ketä tänne tulee. Ei ole oikein päästää linja-autolasteittain vaeltamaan pitkin maata paperittomia. Sieltä joukosta on kovin helppo eksyä omille teilleen.

Äänestä

Voiko näin yksipuolista näkemystä suomenveronmaksajien tukemalta YLE:n virallisilta sivuilla kirjoittaa tässä YLE:kin harjoittamassa mamutuksen propagandassa ja "siedätyksessä"

Ei varmasti nähdä mv-lehden sivuilta lainattuja ja otettuja todellisia asioita YLE:n sivuilla.

Äänestä

YLen Nenäpäivä on kiinni muslimiapinoiden punaisessa persereiässä, sieltä se punaväri tarttuu!
Vain HYVÄUSKOINEN HÖLMÖ pitää Yleä totuuden torvena!
Samoin laita lehdistön kanssa, monikulttuuria syötetään päin naamaa röyhkeästi ja totuus valikoidaan monikulttuurin sopivaksi!

Äänestä

Ylen kanavia enkä muunkaan suomen kanavien uutisointia, olen niin kyllästynyt vääristettyyn uutisoitiin ja mamu kihkoilusta, eikö uutisointi pitäisi olla puolueetonta ja pyrkiä aina kertomaan totuus asiasta varsinkin yle joka on verorahoilla ylläpidettävä laitos.

Äänestä

Yt:t yleen HETI.

Äänestä

"Saksassa poltettiin viime yönä pakolaisten hätämajoituskeskus"
Mv-lehti
Kohta täälläkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yle_sucks kirjoitti:

Yle näytti pääuutislähetyksessään live-kuvaa Tornion vastaanottokeskuksesta. Olipa kuviin saatu vissiin ne ainoat 3 lasta ja yksi nainen.. Ylen toiminta on röyhkeää valehtelua kansalle. Kaikki tiedämme että 90% tulijoista on nuoria hyväkuntoisia miehiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu