Skoda tappanut pyöräilijän aiemminkin :(

Citigo (citigay) törmäsi pyöräilijään. Devonin poliisi etsii skodakuskia.

http://www.middevongazette.co.uk/Cyclist-dies-tragic-accident-involving-Skoda/story-27453927-detail/story.html

Tekikö tämänkin oikeasti se "22-vuotias pakukuski"?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Skodia ajavat usein henkilöt, jotka eivät tajua autoista eikä tekniikasta mitään. Jos he tajuaisivat, heillä ei olisi skodaa. Niinpä he ovat tavallista heikompia kuskeja, havaintokyky keskimääräistä huonompi (myös vanhuksia ratissa usein skodissa). Tähän kun yhdistää skodan äärimmäisen huonot ajo-ominaisuudet, ja epävakauden (vaaputtaa ja huojuu), tuloksena on varsinainen aikapommi ja vaaran aiheuttaja maanteillä ja kaupungeissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyykman kirjoitti:

Citigo (citigay) törmäsi pyöräilijään. Devonin poliisi etsii skodakuskia.

http://www.middevongazette.co.uk/Cyclist-dies-tragic-accident-involving-Skoda/story-27453927-detail/story.html

Tekikö tämänkin oikeasti se "22-vuotias pakukuski"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu