cia:n kommunismioperaatiot

tuleekomilloin

Alkaako cia tekemään kommunismin vastaisia operaatioita Suomessa, kun maasta on tullut totalitäärinen poliisivaltio ja kaikille opetetaan poliisikuria kuoleman uhalla.

4

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tavallinenmaisteri

      "Terroristijärjestö kohtelee loikkareita pettureina, joten monet järjestöstä lähteneet ovat paettuaan menneet maan alle."

      Tämä sitaatti ei ole Yhdysvaltojen ja Snowdenin suhteesta, vaikka sille näyttääkin.
      Juttu on Hesarin sepite Isisistä.

    • Sivusta.Seuraus

      Jos kaikki kommunistijohtajat ovat Anderssonin ja Siimeksen kaltaisia ei millekkään operaatiolle ole tarvetta.
      Pölistään vain niin kauan kun joku "kultaoksa on saavutettu" ja hyppy sinne kyllä "Kapitaali huolehtii omistaan". Ja kyllähän niitä paikkoja on jos ei muualla niin kyllä puolue sellaisen voi masinoida vaikkapa ison kaupungin johdosta !!

    • KaksiPuoluetta

      Usassa on vain 2 puoluetta, niin miksi kommunistinen puolue ei voisi olla kolmantena???:)

      • Siirto.Sukulainen

        "miksi kommunistinen puolue ei voisi olla kolmantena???:)"

        Jaa voishan olla että paavillakin olisi pallit ja nunnalla nännit ,niin varalta josko sattuis tarvetta tulemaan. Epäilempä kuitenkin sen tarvetta amerikoissa josta tuo hapatus on saatu karsittua vuosisadan työn ja Hooverin sen Joe Mc Cartyn avulla.
        Ne taisi olla CIA pojat jotka hoitelivat Erneston tikkatauluksi ja monet muut. Castroa yriteltiin mutta aika hoiti sen paremmin kuin CIA ryhmät.Jaa taisi olla silloin 20-30 lukujen vaihteessa suomalaisilla se Kom puolue amerikoissa. Lähtivät sitten sieltä Karjalaan ja homma meni lopuilla keskinäsiksi kisoiksi kuten kaikkialla muuallakin. Oli jopa 4 kin "haalia" jossain päin, saivat toimia kun huomattiin etteivät muodostaneet mitään isompaa uhkaa liittovaltiolle.
        Se tuo politiikka on vähän niinkuin ryhmähommia eikä niinkuin ajakoirien meninki aina keväällä. Kahdelta se hoituu mutta jos jokaisen pitäis päästä... niin se lienee melko huono yhtälö ??


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      167
      2293
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      58
      1295
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1177
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1137
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1049
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      1048
    7. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      998
    8. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      94
      989
    9. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      975
    10. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      972
    Aihe