5000 kuukaudessa, 60.000 vuodessa. Muslimien osuus raiskauksissa 77 %, maahanmuuttajat yhteensä 90%. Luvut MV- lehdestä.
Ovat luoneet mukavan uudenlaisen kulttuurin siellä, kohta on täälläkin!
Ovat luoneet mukavan uudenlaisen kulttuurin siellä, kohta on täälläkin!
Vastaukset 3
Vanhimmat
No hys, eihän tästä saa julkisesti puhua. Rasismia.
Suomessa ei (vielä) onneksi ylletä ihan samoihin lukuihin, vaikka on todettu että Lähi-idästä ja Afrikasta tulevat raiskaavat 17-kertaisesti kantaväestöön nähden.
Suvakki ei asiaa pysty tietysti hyväksymään vaan kääntää keskustelun aina suomalaisten perheväkivaltaan, alkoholismiin, rasismiin jne. jne.
Tässä tietoa
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012042515496592_uu.shtml
Tämäkin virhe leviää kuin tauti.
Mv-lehdellä on 10-kertainen liioittelu luvussasaan.
Human Rights Watch Europe ei näyttäisi olevan tilastoiva organisaatio. En ainakaan löydä mistään heidän raiskaustilastojaan Ruotsista. Enempi tapausselostuksia heillä.
Wikipedian raiskaustilasto kertoo n. 6000 raiskauksesta vuosittain Ruotsista, joka on juuri kymmenesosa MV-lehden virheellisestä tiedosta.
https://en.wikipedia.org/wiki/Rape_statistics
Tosiasia kuitenkin on, että Ruotsissa raiskataan rutosti enemmän kuin Suomessa. Osa erosta voi johtua lainsäädännön pahemmasta feminisoitumisesta, mutta osan selittää suurempi barbaarikulttuurien edustus maassa.
Vertailu Suomen ja Ruotsin välillä sikälikin paikallaan, että perinteisesti näissä maissa raiskaukset eivät ole olleet erityisemmin muodissa ja vanhat tilastot lienevät yhtä luotettavia molemmissa maissa. Siksi Ruotsin lisääntynyt raiskausinto täytyy johtua jostain tuoreesta muutoksesta.