Kurkistinko tulevaisuuteen?

Aamupalalla lautasellani oli löysää puuroa ja mehukeittoa. Näytti sekavalle.
Ennustiko se, aivan kuin uudenvuodentina tulevaa, joka on ilmeisimmin juonen käänteiden suhteen sekava???
277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minä taas kurkistin vessanpönttöön ripulipaskan jälkeen ja siellähän se oli Salkkarit kellui pinnalla

Äänestä

Mä katoin Salkkarit-uusinnan. Se ei tarjonnut mitään uutta. Vain vanhaa, jo nähtyä juttua, eikä mitään vihiä tulevasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


koepäivä kirjoitti:

Aamupalalla lautasellani oli löysää puuroa ja mehukeittoa. Näytti sekavalle.
Ennustiko se, aivan kuin uudenvuodentina tulevaa, joka on ilmeisimmin juonen käänteiden suhteen sekava???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu