Meille annetaan hyvin vääristynyttä tietoa tästä pakolaisasiasta. Koska, kaikkia heidän kanssaan työskenteleviä on ehdottomasti kielletty kommentoimasta millään tavalla asioita. Tai työt loppuu heti! Mikä on tämä ehdoton salamyhkäisyys? Vain rehellisellä tiedolla saadaan meidät uskomaan, että tästä päästään eteenpäin...yhdessä. Positiivisia asioita kommentoidaan kyllä otsikoissakin asti. Mutta kaikki vähänkin kielteinen on täysin pannassa. Ja varmasti koko ajan tapahtuu...Jokainen näkee, kuulee, keskuksiin menee ambulanssi, paloauto , poliisi. Mitään ei tiedoteta. Tämäkö on sitä oikeaa asioiden hoitoa. Tällä saadaan ihmiset enemmän vastustamaan tätä koko pakolaisaaltoa!
Miksi ei rehellisesti asioista voida puhua?
vainmummiko
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Koska silloin paljastusi asioita jotka tekisivät oikeasti hyysärien elämän mahdottomaksi. Ajattelevan kansanosan vihan ousisi heitä vastaan kaduilla, toreilla ja turuilla ja he saisivat kuullaa kunniansa joka paikassa.
Ja ennen kaikkea, he pelkäävtä oman tilipussinsa puolesta. Miten hyvä onkaan rahastaa niillä mamuilla, laittaa jopa ilman palkkaa työskenteleviä keräämään rahaa mamuille joista suurin osa meneekin "hyväntekeväisyysjärjestöjen" hulppean elämän rahoittamiseen.
Saattaisi paljastua Suomestakin vaikka tällaista: http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015092120395723_ul.shtml
Kyllä suomessa asiat on menossa kaaokseen pakolaisvyöryn takia.Emme voi ottaa maahan enää pakolaisia. Ennekuin kuin entiset tulijat on sekattu ja palautettu laittomat omaan maahansa ja päätetty minkä määrän suomi voi ottaa. Ettei siitä tulisi katasrooffi! Kansalaiset ja pakolaiset on kohta ilmi tappelussa. Mitä sitten putkat täynnä?Ei uskalleta sanoa ääneen kaikki on salaista varsinkin politiikoilla ja virkailijoilla.
Onhan nämä asiat saaneet julkisuutta. Mitä väität muuta?
Eihän työntekijät voi kommentoida kaikkea mahdollista, asiat ovat pääosin kuitenkin yksityisiä asioita. Miksi niitä pitäisi levitellä julkisuudessa? Ei ihmisen pidä olla niin utelias, että pitäisi saada tietää kaikki mahdollinen ihmisten yksityisasioista.
Työpaikkaa johdetaan johtotasolta, ei jokainen työntekijä voi julkisuudessa olla sanomassa työpaikkansa asioita. Sehän nyt on aivan perusasia.
Tässä pakolaisasioissa on kysymys suomalaisten ja SUOMEN asioista! Ei minkään voittoa tekevän firman asioista jotka ymmärrettävästi haluavat ja pitääkin pitää omina asionaan asiota jotka eivät kuulu yleiseen tietoon.
Ei vittu mitä pahveja.
sitä satumaista eu- ja mamukiimaa,jota väen väkisin tänne tungetaan ilman mitään todellista tarvetta. nyt rikastetaan eriväriä,mutta käytännössä tuhotaan maa entistä pahempaan rapatilaan.
toiminta on valtavaa poliittista ja yksityistä bisnestä,joten kaiken pitää tapahtua salassa. kaikki on suunniteltu maailman päättäjien toimesta kauan sitten,nyt on toteutuksen aikaa.
ja kaiken huippuna...sinä ja kaikki muut maksaa PAKOLLA kulut heti ja ikuisuuteen asti. on muuten kaamea hinta kun kehdosta hautaan noita mamuja hoivaa. sossi ihannoi heitä,ei suomen kansaa.
Kuten nyt heti huomaatte kun tarkistus alko rajalla ei ketään enään ole tulossakaan. MIKSIKÖHÄN??