KOROTAMME JEESUSTA KRISTUSTA

AAMEEN

SILLÄ JEESUS ON HERRAMME.

36

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yksinJeesus
      • TänäkinAamuna

        Ylistämme Herraa!!!


      • 23454352

        4535432


      • bncv

        cxz<


      • 343243
        bncv kirjoitti:

        cxz<

        43432


      • 453345
        23454352 kirjoitti:

        4535432

        3545344


      • 543435
        23454352 kirjoitti:

        4535432

        543435


      • erterttter
        453345 kirjoitti:

        3545344

        etretrert


      • 756675

        756756


      • 546465
        543435 kirjoitti:

        543435

        6543465


      • 543435

        534453


      • 423432
        756675 kirjoitti:

        756756

        423423


    • Ongelmat.ratkeaa

      eikä tule pedon merkkiä, eihän?

      • 2223

        220


      • OletkoHerranoma

        Vain Herran sinetti Jumalan omille.


      • 38poi

        Hallelujaa, hallelujaa.


      • 6453

        5643


      • HerammeJeesus

        Kunnia Herralle!!!


      • 6745576
        38poi kirjoitti:

        Hallelujaa, hallelujaa.

        7645765


      • 76765

        76576


      • 43543
        2223 kirjoitti:

        220

        4532


      • 543435

        54325342


      • 453453

        3425435


      • 213213
        2223 kirjoitti:

        220

        231123


    • Mitään.pahaa.ei.tapahdu

      maailmassa enää, kun Jeesusta korottaa.

    • Kun.natsisaksassa

      olisi Jeesusta korotettu, niin ei olisi voinut holokaustia tapahtua varmaankaan.

    • Se.on.uskosta.kiinni

      ja Jeesus ristiinaulittiin, ja samoin tulee hävityksen kauhistus. Tietysti on hyvä, että Jumalaa kiitetään Isänä jokaisessa tilanteessa, ja näinhän myös Jeesus teki ennenkuin joi kärsimysmaljan, ja tähän meitä kutsutaan, kun suuri ahdistus tulee. Kiitos Isälle, että tulessa kulta puhdistetaan.

    • Profeettojen.tehtävä

      Profeettojen tehtävä on korottaa Jeesusta ja herättää kansaa parannukseen.

      • Amenamen

        Hyvin sanottu.


    • Kntgbl

      • Nytjaaina

        Jeesus on Herramme.


    • 534534

      534345

    • fdgdfg

      dsffasddfasdgf

    • KristuksenIsrael

      Kysymys otsikon "KOROTAMME JEESUSTA KRISTUSTA" esittäjälle:

      Tunnustatte siis, että Jahushua (Jeesus) Kristus - Aadamin lihaan tullut JHVH:n Sana yhdessä Hänen Pyhän Henkensä kanssa - istuu jo nyt kuningas Daavidin valtaistuimella ja hallitsee näin Kristuksen Uuden Israelia, ainoata oikeata Kaikkivaltiaan Israelia Kristuksen Uuden Liiton aikana?
      Ja siten hylkäätte valheena ja petoksena kaikki muut samannimiset ihmisyhteisöt etenkin valtiolliset?

      Tätäkö tarkoitatte Jahushua (Jeesuksen) Kristuksen korottamisella? Voimmeko siis käyttää tätä korottamistanne omana todistuksenanne Kristuksen Uuden Liiton Israelista kaikkia vääriä vastaan?

      • KristuksenIsrael

        Kysymys uudelleen otsikon "KOROTAMME JEESUSTA KRISTUSTA" esittäjälle:

        Tunnustatte siis, että Jahushua (Jeesus) Kristus - Aadamin lihaan tullut JHVH:n Sana yhdessä Hänen Pyhän Henkensä kanssa - istuu jo nyt kuningas Daavidin valtaistuimella ja hallitsee näin Kristuksen Uuden Israelia, ainoata oikeata Kaikkivaltiaan Israelia Kristuksen Uuden Liiton aikana?

        Ja siten hylkäätte valheena ja petoksena kaikki muut samannimiset ihmisyhteisöt etenkin valtiolliset?

        Tätäkö tarkoitatte Jahushua (Jeesuksen) Kristuksen korottamisella? Voimmeko siis käyttää tätä korottamistanne omana todistuksenanne Kristuksen Uuden Liiton Israelista kaikkia vääriä vastaan?

        Odotan vastaustanne lähiaikoina. Näytätte vierailevan tällä foorumilla niin tiheään, että todennäköisyys on kohtalaisen suuri sille, että näette nämä kysymykset.

        Vastaamatta jättämisestä voi vetää omat johtopäätöksensä kuten erityisesti teeskentelystä ja samalla Kristuksen maanpäällisen kuninkuuden ja Kristuksen Uuden Liiton Israelin kieltämisestä.

        "Mutta viholliseni, jotka eivät tahtoneet minua kuninkaaksensa, tuokaa tänne ja teloittakaa minun edessäni." (Luuk.19:27)


        "Olen luonut henkiolennot ja ihmiset vain palvelemaan Itseäni." (Koraani, 51:56)

        ”Ei kukaan voi palvella kahta herraa; sillä hän on joko tätä vihaava taikka toista rakastava, taikka tähän liittyvä ja toista halveksiva (hylkivä). Ette voi palvella Jumalaa ja mammonaa.” (Matt.6:24)

        Silloin Jahushua (Jeesus) sanoi hänelle: "Mene pois, saatana; sillä kirjoitettu on: 'JHVH:a, sinun Jumalaasi, pitää sinun kumartaman ja Häntä ainoata palveleman (Hänelle ainoalle työtä tekemän).'" (Matt.4:10)


        ”Minulle on annettu kaikki auktoriteetti (valta) taivaassa ja maan päällä. Menkää siis ja tehkää kaikki kansat Minun opetuslapsikseni kastamalla heitä Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimeen ja opettamalla heitä pitämään, mitä Minä olen käskenyt pitää. Ja katso, Minä olen teidän kanssanne joka päivä maailman loppuun asti.” (Matt.28:18-20)

        Ja ALJAH (Jumala) sanoi:
        "Jeesus, katso, Minä otan sinut, sitten olen ylentävä sinut luokseni ja vapauttava sinut niistä, jotka ovat uskottomia, sekä asettava ne, jotka sinua seuraavat, uskottomien yläpuolelle aina Ylösnousemuksen päivään saakka. Aikanaan on teidän kaikkien palattava minun luokseni, ja minä olen ratkaiseva sen, mistä te keskenänne kiistelitte.
        Mitä niihin tulee, jotka eivät uskoneet, olen kurittava heitä raskaalla rangaistuksella sekä tässä että tulevassa elämässä; eivätkä he löydä ketään auttajaa."
        "Mutta uskovaisille ja hyviä töitä harjoittaville Hän on antava heidän täyden palkkansa. ALJAH (Jumala) ei rakasta väärintekijöitä."
        (Koraani, 3:54-56)

        "Isä rakastaa Poikaa ja on antanut kaikki hänen käteensä. Joka uskoo Poikaan, sillä on iankaikkinen elämä; mutta joka ei ole kuuliainen Pojalle, se ei ole elämää näkevä, vaan Jumalan viha pysyy hänen päällänsä." (Joh.3:35-36)


      • Rakas uskonveljeni !

        En ole ALOITTAJA, mutta edustan . . . Jumalaa.

        "Kysymys otsikon "KOROTAMME JEESUSTA KRISTUSTA" esittäjälle:"

        ******** Jumalan vastaus:

        KOROTAMME JEESUSTA KRISTUSTA ---> YLISTÄMME

        ******** JUMALAN ainoa poika, JEESUS KRISTUS=JUMALA ********

        Evankeliumi Johanneksen mukaan, Joh. 1:1, 14, 18 ---> Sana tuli ihmiseksi

        Alussa oli Sana. Sana oli Jumalan luona, ja Sana oli Jumala.

        Sana tuli lihaksi ja asui meidän keskellämme. Me saimme katsella hänen kirkkauttaan, kirkkautta, jonka Isä ainoalle Pojalle antaa. Hän oli täynnä armoa ja totuutta.

        Jumalaa ei kukaan ole koskaan nähnyt. Ainoa Poika, joka itse on Jumala ja joka aina on Isän vierellä, on opettanut meidät tuntemaan hänet.

        ************************************************************************

        Kirjoitin nyt Jumalan tahdon, niin kuin Hän tahtoi.

        Mikä on ilmoitettu . . . se on Jumalan nimissä ilmoitettu !

        "Älkää luulko, että minä olen tullut lakia tai profeettoja kumoamaan; en minä ole tullut kumoamaan, vaan täyttämään." Matt. 5:17

        Mitä et tiedä . . . se joskus kerrotaan.

        Siunausta ja Herran rauhaa !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      175
      1550
    2. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      56
      1235
    3. puukkotappelu-keskella-tieta

      https://www.paivanlehti.fi/puukkotappelu-keskella-tieta-kohta-toinen-miehista-makasi-elottomana-maassa/ Poliisi sai klo
      Rovaniemi
      13
      1211
    4. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      51
      1101
    5. Missä Martina miehineen?

      Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M
      Kotimaiset julkkisjuorut
      193
      1074
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      972
    7. Onko enää rakkaudentunteita

      Minua kohtaan?
      Ikävä
      51
      752
    8. Skandaali on persujen vaaliromahdus, ei jonkun metsän kaataminen

      Huvittaa kuinka persut yrittävät saada heidän omasta skandaalistaan huomion aivan toisaalle. Persut ovat huonoja häviäm
      Maailman menoa
      252
      737
    9. Miten pääsisin vielä tutustumaan sinuun?

      Tekisi mieli etsiä sinut facebookista ja laittaa viestiä, se vaan olisi vähän noloa mutta silti haluaisin kokeilla. Siel
      Ikävä
      33
      730
    10. Haluatko sä enää

      Mun kans mitään? ❤️ on ikävä
      Ikävä
      37
      712
    Aihe