KOROTAMME JEESUSTA KRISTUSTA

AAMEEN

SILLÄ JEESUS ON HERRAMME.

36

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yksinJeesus
      • TänäkinAamuna

        Ylistämme Herraa!!!


      • 23454352

        4535432


      • bncv

        cxz<


      • 343243
        bncv kirjoitti:

        cxz<

        43432


      • 453345
        23454352 kirjoitti:

        4535432

        3545344


      • 543435
        23454352 kirjoitti:

        4535432

        543435


      • erterttter
        453345 kirjoitti:

        3545344

        etretrert


      • 756675

        756756


      • 546465
        543435 kirjoitti:

        543435

        6543465


      • 543435

        534453


      • 423432
        756675 kirjoitti:

        756756

        423423


    • Ongelmat.ratkeaa

      eikä tule pedon merkkiä, eihän?

      • 2223

        220


      • OletkoHerranoma

        Vain Herran sinetti Jumalan omille.


      • 38poi

        Hallelujaa, hallelujaa.


      • 6453

        5643


      • HerammeJeesus

        Kunnia Herralle!!!


      • 6745576
        38poi kirjoitti:

        Hallelujaa, hallelujaa.

        7645765


      • 76765

        76576


      • 43543
        2223 kirjoitti:

        220

        4532


      • 543435

        54325342


      • 453453

        3425435


      • 213213
        2223 kirjoitti:

        220

        231123


    • Mitään.pahaa.ei.tapahdu

      maailmassa enää, kun Jeesusta korottaa.

    • Kun.natsisaksassa

      olisi Jeesusta korotettu, niin ei olisi voinut holokaustia tapahtua varmaankaan.

    • Se.on.uskosta.kiinni

      ja Jeesus ristiinaulittiin, ja samoin tulee hävityksen kauhistus. Tietysti on hyvä, että Jumalaa kiitetään Isänä jokaisessa tilanteessa, ja näinhän myös Jeesus teki ennenkuin joi kärsimysmaljan, ja tähän meitä kutsutaan, kun suuri ahdistus tulee. Kiitos Isälle, että tulessa kulta puhdistetaan.

    • Profeettojen.tehtävä

      Profeettojen tehtävä on korottaa Jeesusta ja herättää kansaa parannukseen.

      • Amenamen

        Hyvin sanottu.


    • Kntgbl

      • Nytjaaina

        Jeesus on Herramme.


    • 534534

      534345

    • fdgdfg

      dsffasddfasdgf

    • KristuksenIsrael

      Kysymys otsikon "KOROTAMME JEESUSTA KRISTUSTA" esittäjälle:

      Tunnustatte siis, että Jahushua (Jeesus) Kristus - Aadamin lihaan tullut JHVH:n Sana yhdessä Hänen Pyhän Henkensä kanssa - istuu jo nyt kuningas Daavidin valtaistuimella ja hallitsee näin Kristuksen Uuden Israelia, ainoata oikeata Kaikkivaltiaan Israelia Kristuksen Uuden Liiton aikana?
      Ja siten hylkäätte valheena ja petoksena kaikki muut samannimiset ihmisyhteisöt etenkin valtiolliset?

      Tätäkö tarkoitatte Jahushua (Jeesuksen) Kristuksen korottamisella? Voimmeko siis käyttää tätä korottamistanne omana todistuksenanne Kristuksen Uuden Liiton Israelista kaikkia vääriä vastaan?

      • KristuksenIsrael

        Kysymys uudelleen otsikon "KOROTAMME JEESUSTA KRISTUSTA" esittäjälle:

        Tunnustatte siis, että Jahushua (Jeesus) Kristus - Aadamin lihaan tullut JHVH:n Sana yhdessä Hänen Pyhän Henkensä kanssa - istuu jo nyt kuningas Daavidin valtaistuimella ja hallitsee näin Kristuksen Uuden Israelia, ainoata oikeata Kaikkivaltiaan Israelia Kristuksen Uuden Liiton aikana?

        Ja siten hylkäätte valheena ja petoksena kaikki muut samannimiset ihmisyhteisöt etenkin valtiolliset?

        Tätäkö tarkoitatte Jahushua (Jeesuksen) Kristuksen korottamisella? Voimmeko siis käyttää tätä korottamistanne omana todistuksenanne Kristuksen Uuden Liiton Israelista kaikkia vääriä vastaan?

        Odotan vastaustanne lähiaikoina. Näytätte vierailevan tällä foorumilla niin tiheään, että todennäköisyys on kohtalaisen suuri sille, että näette nämä kysymykset.

        Vastaamatta jättämisestä voi vetää omat johtopäätöksensä kuten erityisesti teeskentelystä ja samalla Kristuksen maanpäällisen kuninkuuden ja Kristuksen Uuden Liiton Israelin kieltämisestä.

        "Mutta viholliseni, jotka eivät tahtoneet minua kuninkaaksensa, tuokaa tänne ja teloittakaa minun edessäni." (Luuk.19:27)


        "Olen luonut henkiolennot ja ihmiset vain palvelemaan Itseäni." (Koraani, 51:56)

        ”Ei kukaan voi palvella kahta herraa; sillä hän on joko tätä vihaava taikka toista rakastava, taikka tähän liittyvä ja toista halveksiva (hylkivä). Ette voi palvella Jumalaa ja mammonaa.” (Matt.6:24)

        Silloin Jahushua (Jeesus) sanoi hänelle: "Mene pois, saatana; sillä kirjoitettu on: 'JHVH:a, sinun Jumalaasi, pitää sinun kumartaman ja Häntä ainoata palveleman (Hänelle ainoalle työtä tekemän).'" (Matt.4:10)


        ”Minulle on annettu kaikki auktoriteetti (valta) taivaassa ja maan päällä. Menkää siis ja tehkää kaikki kansat Minun opetuslapsikseni kastamalla heitä Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimeen ja opettamalla heitä pitämään, mitä Minä olen käskenyt pitää. Ja katso, Minä olen teidän kanssanne joka päivä maailman loppuun asti.” (Matt.28:18-20)

        Ja ALJAH (Jumala) sanoi:
        "Jeesus, katso, Minä otan sinut, sitten olen ylentävä sinut luokseni ja vapauttava sinut niistä, jotka ovat uskottomia, sekä asettava ne, jotka sinua seuraavat, uskottomien yläpuolelle aina Ylösnousemuksen päivään saakka. Aikanaan on teidän kaikkien palattava minun luokseni, ja minä olen ratkaiseva sen, mistä te keskenänne kiistelitte.
        Mitä niihin tulee, jotka eivät uskoneet, olen kurittava heitä raskaalla rangaistuksella sekä tässä että tulevassa elämässä; eivätkä he löydä ketään auttajaa."
        "Mutta uskovaisille ja hyviä töitä harjoittaville Hän on antava heidän täyden palkkansa. ALJAH (Jumala) ei rakasta väärintekijöitä."
        (Koraani, 3:54-56)

        "Isä rakastaa Poikaa ja on antanut kaikki hänen käteensä. Joka uskoo Poikaan, sillä on iankaikkinen elämä; mutta joka ei ole kuuliainen Pojalle, se ei ole elämää näkevä, vaan Jumalan viha pysyy hänen päällänsä." (Joh.3:35-36)


      • Rakas uskonveljeni !

        En ole ALOITTAJA, mutta edustan . . . Jumalaa.

        "Kysymys otsikon "KOROTAMME JEESUSTA KRISTUSTA" esittäjälle:"

        ******** Jumalan vastaus:

        KOROTAMME JEESUSTA KRISTUSTA ---> YLISTÄMME

        ******** JUMALAN ainoa poika, JEESUS KRISTUS=JUMALA ********

        Evankeliumi Johanneksen mukaan, Joh. 1:1, 14, 18 ---> Sana tuli ihmiseksi

        Alussa oli Sana. Sana oli Jumalan luona, ja Sana oli Jumala.

        Sana tuli lihaksi ja asui meidän keskellämme. Me saimme katsella hänen kirkkauttaan, kirkkautta, jonka Isä ainoalle Pojalle antaa. Hän oli täynnä armoa ja totuutta.

        Jumalaa ei kukaan ole koskaan nähnyt. Ainoa Poika, joka itse on Jumala ja joka aina on Isän vierellä, on opettanut meidät tuntemaan hänet.

        ************************************************************************

        Kirjoitin nyt Jumalan tahdon, niin kuin Hän tahtoi.

        Mikä on ilmoitettu . . . se on Jumalan nimissä ilmoitettu !

        "Älkää luulko, että minä olen tullut lakia tai profeettoja kumoamaan; en minä ole tullut kumoamaan, vaan täyttämään." Matt. 5:17

        Mitä et tiedä . . . se joskus kerrotaan.

        Siunausta ja Herran rauhaa !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      174
      5024
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3626
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      40
      2628
    4. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      40
      2278
    5. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      99
      2198
    6. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      29
      2077
    7. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      72
      2071
    8. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      88
      2023
    9. Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?

      Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet
      Sinkut
      21
      1536
    10. Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin

      Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään
      Maailman menoa
      113
      1453
    Aihe