Näyttäisi tulleen ryhmä pakolaisia Nummelaan saakka, kun olivat laukkujen kanssa Tokmannin kohdalla.
Onko tietoa onko heille osoitettu kohdetta vai mitä kautta ovat päätyneet Nummelaan?
Pakolaiset Nummelassakin?
5
134
Vastaukset
- Vihtiläinen
Kyllä heidän pitäisi mennä hevonkuuseen.
- maan.haltuun.otto
No niitähän leviää Evitskogista, löytynyt Veikkolasta jo aikaa sitten ja tietysti myös kaikki "jotka vaan tulee rajan yli" pohjoisesta, niillähän on kummallinen tyyli vaan tulla ja matkustella minne haluavat, pystyvät ostamaan juna- ja bussilippuja, ja eikun vaan uuden kotipaikan hakuun - mitä se sitten pitääkään sisällään. Esim pelkästään Irakissa on 40 miljoonainen kansa, kyllä niitä tulijoita riittää ja täällä sitten nynnyinä huuli pyöreenä katsellään - ei voi mitään?
- Eioletotta
Ei siellä on pakolaisia, vaan Laukku-Leena! Googleta ellet tiedä!
- nahty
Tokmannin nurkalla oli 20m pitkä laukkujono ja yksi matkustaja.
- tänään.nähty
juu, joku maahanmuuttajahan tuo näyttää olevan, romua - matkalaukkuja ym varastoituna pressun alle, nainen vartioi ja miehet ovat lähteneet "töihin" siis kerjuulle ym.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko852137- 431710
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!671461- 741228
- 771161
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon261144- 481133
- 591051
- 37923
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai37902