Eli http://www.paycard.fi/ tilasin kortin tuolta mutta en ole aktivoinut sitä. Asiakaspalvelu ei vastaa sposteihin eikä puheluihin. Lasku tuli kuitenkin postissa. Ilmeisesti joku huijaripalvelu joittenkin kokemusten mukaan. Miten saan laskutuksen loppumaan?
Onko kellään kokemuksia tästäh
ihimehhjjhjhjj
6685
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tuo on prepaid mastercard kortti jolla laskutusta ei ole vaan kortille ladataan rahaa etukäteen sen mukaan paljonko uskoo käyttävänsä. Toimii siis niinkuin prepaid kännykkäliittymä.
Blue Finance pikavippiyhtiö taitaa myös käyttää samanlaista korttia heidän luotonmyönnössään. Jos kyse on heidän laskusta niin saat kyllä vastauksen asiaasi myöhemmin. Itsellänikin kesti heiltä vastauksen saaminen aika kauan mutta ongelmani tosin korjattiin takautuvasti ja he kyllä ymmärsivät sen että olin joutunut odottamaan vastausta. Tuolla aktivoinnillahan ei ole kuitenkaan mitään merkitystä tai yhteyttä laskutukseen. Kortti pitää aktivoida jotta sitä voi käyttää mutta ei se ole peruste olla maksamatta lainasta vaikka korttia ei aktivoisi käyttöönsä. Lainasopimus on kuitenkin jo tehty ja korttti on aktivoitavissa helposti netissä. Kuulostaa siltä kuin ottaisit lainaa mutta et voi käyttää tiliäsi, pitäähän sun se laina silti maksaa takaisin hyvä ihminen. Ps. Kortti toimii hyvin, käytän itse sitä ulkomaan reissuilla matkustaessani, myös 500 euron luottoraja on sopivan kokoinen eikä lopu heti kesken.
Blue Finance toimii ja toimii antaa ja ei anna. Sitten tuo paycard eihän siinä ole luottoa. On siis nolla kortti mut tuo puhelin lataus olis luottoa mut ei vielä ihme käytössä
Ei mutta löysin itse hyäv palvelun kun googletin laskuhelppi :)
Sai maksaa esim sähkölaskun ja sain 30pv lisää maksu aikaa :)
ei taida onnistua ... maahanmuuttaja tausta
Blue Finance kai vaikeuksissa. Eivät myönnä kortteja.
itellä käytössä moni-mastercard, toimii todella hyvin! https://www.lainasto.fi/lainat/moni-mastercard/