Sipilä on diktaattori, muiden maiden perseen nuolija! Ei ole ennen tollasta maansapettäjää nähty! Kansalaisten palkat alas, ja mamuja maa täyteen, ja sehän on vain ilmoitus asia, ei hänen tarvitse keneltäkään sen kummemmin kysellä! Kyllä meitä viedään kuin juutalaista suihkuun!
kuka ottaa vastuun
viimeinenpäivä
20<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Meillä on rikollishallitus, joka toteuttaa EU:n rikollispolitiikkaa. Voiko olla että rikolliset pääsevät ragaistuksetta? Oiken se ei ole Suomen kansaa kohtaan. Muistellanpa että ennenkin on Suomessa pistetty poliitikkoja linnaan, toisen maailmansodan jälkeen.
Siispä meidän on vielä toimittava ja Sipilä ja kumppanit alas ja tuomiolle, Suomi on Kansan eikä minkään helvetin rullahuulten ja eu sikojen Suomen on erottava koko eu touhusta ja rahaliitosta ja pakolaiset pois, oman maan kansan asiat kuntoon ja eu voimme sanoa veloista et maksetaan sitten kun on varoja? myös venäjän kauppa kuntoon
https://suulas.wordpress.com/2015/09/22/pakolaiskriisin-syylliset-minun-kaunani-osa-2/ Kysyppä jos artikkelissa esiin tuodut syylliset kantaisivat?
Sipilä on Suomen ikioma Antikristus.
Ja Soini hänen profeettansa!
Mitä tuollaiselle idiootille pitäis tehdä? Mikä se luulee olevansa!! Inhottavaa , yleistä sanontaa käytän tässä: kyllä hävettää olla suomalainen! Muualla oltais jo barrikadeilla! Suomessa ei saa nykyään edes oikeaa tietoa mistään jos ei katso ulkomaan uutisia! Kuvitteleeko päättäjät että muslimi suomeen astuessaan muuttuu, simsalabim!, sopuisaksi , meidän kulttuuriin sopeutuvaksi kansalaiseksi?!!! Voi itku mitä hulluja!!!!!
Ystäväni oli avioliitossa arabin kanssa. Kulttuurierot olivat huomattavat, josta suuret vaikeudet, eikä arabeista saa avioeroa. Ystäväni muutti kuitenkin eroon miehestä. Arabin mielestä hänellä oli edelleen oikeus hakata asumuserossa oleva vaimonsa silloin tällöin. koska arabit voi tehdä niin omien lakiensa mukaan.
Kaikki jotka ovat äänestäneet ja kannattaneet monikulttuurisuutta kantavat myös vastuun.
Ne jotka olivat maahanmuuttoa vastaan on vapautettu vastuusta.
Kaikki suvakit heti paikalla auttamaan pakolaisia näyttämään rasisteille mitä vastuunkantaminen tarkoittaa käytännössä!
Kaikki kuormat mitä ovat raahanneet Suomeen pitää samantien sälyttää suvakkien kannettaviksi.
Meidän ei todellakaan tarvitse osallistua vastuun (eli kuorman) kantamiseen koska meillä ei ole mitään tekemistä koko asian kanssa.
Nyt sälytetään kaikki kuorma suvakkien niskaan eikä tehdä elettäkään keventääksemme kuormaa - vastuunkantaminen on heidän erityisoikeutensa, on synti riistää heiltä oikeus.
Sanoista tekoihin ;)
Mun mielestä pitäs olla kansanäänestys tästä otetaanko pakolaisia vai ei..ja joka sanoo kyllä niin lipukkeessa on rasti kohtaan sitoudun elättämään ja asuttamaan ainakin yhden pakolaisen niin kauan kuin tarvetta on..silloin ketään ei pakoteta mihinkään
Näin olisi syytä tehdä ja siihen asti kunnes äänestys on suoritettu ja tulokset laskettu tulisi rajan olla suljettu eikä ketään maahan.
Ei mitään äänestystä enää tässä vaiheessa, koska ne suvakit jotka ovat muuttaneet mielensä siirtyvät samantien EI-leiriin ilman että joutuvat kantamaan vastuuta teoistaan.
Kaikki mielensä muuttaneet suvakit pitää heti viskata takaisin sinne mistä yrittävät paeta koska he ovat itse syyllisiä koko tilanteeseen.
Vastuunkantaminen kuuluu kaikille suvakeille, se aika jolloin suvakeilla oli mahdollisuus siirtyä toiseen leiriin on jo umpeutunut. Suvakit muuttavat joukolla leiriä kun ovat nähneet minkä padon ovat itse rikkoneet.
Koska meidät on jo leimattu suvaitsemattomiksi niin olkaamme sitä myös. Suvaitsevaisilla ei ole mitään asiaa suvaitsemattomien leiriin!
Juuri nyt nähdään miten suvakit korjaavat satonsa, tottakai ne juoksevat hätäpäissään turvaan. Koska valtio ei osaa sulkea rajoja täytyy meidän sulkea rajat suvakeilta.
Kantakoot vastuunsa!
Teet kuten sipilä, et ole vastuussa kenelläkään.
Kyllä juurikin näin..hienoo huomata että edes yksi on samoilla linjoilla..
"Saat mitä tilaat", sanoi Timo Soini.
Ihmettelen päättäjien hokemaa , " kyllä Suomen maine nyt menee jos emme ota kaikkia vastaan ja jos arvostelemme EU n ja Ruotsalaisten toimintaa"
Ei ihme jos koko kansakunta on kuin lyötyjä. Ei ole ylpeyttä suomalaisilla . Mikäs ihme se kun päättäjät on tuollasia lössöjä.
Katsokaa pakolaisia he tulevat kuin euroopa omistajat , ovat ylpeitä vaikka ovat hätää kärsiviä! Miten he sen tekee? Onko heidät kasvatettu niin että olen paras?
Ei tämä asia täällä internetissä ratkea, on lähdettävä kaduille ja järjestettävä tapahtumia joissa ihmiset herätetään siihen mitä meille ollaan tekemässä! Tehtävä SELVÄKSI että kansa ei ole samaamieltä päättäjien / EU:n linjausten kanssa joita Suomi myötäilee ja orjailee (,täyttääkseen päättäjien omat taskut?).
Skandinaavinen valkoihoisuus(blondit hiukset, siniset silmät jne) häviää ~60 vuoden sisään tällä kehityksellä, meidät tullaan korvaamaan näillä "Turvapaikan" hakijoilla. Järjestelmällinen skandinaavisen perimän tuhoaminen.
Demokraattinen valtio ei voi tehdä näin mittavaa vastaanottoa, kun mietitään tätä nykyistä kehityssuuntaa niin vuoteen 2025 mennessä alamme olemaan vähemmistö äänestyksissä, Suomi tulee olemaan Islamilainen Valtio hyvin nopeasti jos tämä annetaan jatkua!!!
Tämä on "monikulttuurisuutta"! SUOMALAISET maksavat verorahoillaan tämän kansanmurhan!
Jos monikulttuurisuus on hyvästä, miksi se pitää tuhota sulauttamalla kulttuurit toisiinsa(jotka eivät edes lähtökohtaisesti ole yhteensopivia). Ei se ole monimuotoisuutta vaan sen tuhoamista!
Jos haluaa oikeasti että asioihin tulee muutosta niin sen muutoksen lähdettävä aivan ensiksi itsestä! Hakeutukaa samanmielisten ihmisten seuraan, tehkää asioille yhdessä jotain!
Toimettomuus tuhoaa suomalaisen kulttuurin ja perimän!
Toimettomuus tarkoittaa verojen nostoa, lisää leikkauksia jotta tämä suomen tuho voidaan toteuttaa!
Haluatko SINÄ todella maksaa loputtoman tulvan pakolaisia ja rahoittaa tämän suomalaisten korvaamisen ulkomaalaisilla?
Haluatko sinä naapuriisi henkilön jonka uskonto SALLII lasten hyväksikäytön ja naisten pahoinpitelyn ja orjuuttamisen?
EI MISSÄÄN TAPAUKSESSA! VAIKKA KUINKA LUJAA HUUDETTAISIIN RASISMIA!
kukaan muu ei ole rasisti kuin valkoihoinen, se jo kertoo jotain!
(Ovatko ihmiset todella niin tietämättömiä mitä meille ollaan tekemässä?)
Nyt ei ole enää kysymys Suomen maineesta, vaan kansamme selviämisestä! Kumpi on tärkeämpää? Lisäksi maine tulee ja menee.
Putin tulee ja PELASTAA...
no ehkä? jos joutaa muilta kiireilta?
Putin on islamisteja parempi vaihtoehto ateistille.