Sharialaki menee aina perustuslain yläpuolelle.
8
130
Vastaukset
- tässätuleva
Suomen armeijan pitää kohdistaa sharia muslimeita kohtaan. Kirveellä varkaan käsi poikki ja puukolla raiskaajan kyrpä ja kivekset veks. Työttömät miehet osallistuvat mielellään musluraiskaajien kuohitsemiskarkeloihin. KOhta Suomessa siat ruokitaan muslimeiden kiveksillä. Se on Suomessa uutta ja fantastista.
- perustuslakivaliokunta
- menee, olet oikeassa ,esim lippumme "golgatan kakkosneloset " on todella sharia-lain lippu ,joka ei ole demokraattisilla vaaleilla valittu.
- Sibylla
Minusta kaikki maahanmuuttajat, jotka vaativat sharialakia, olisi välittömästi karkoitettava vaarallisina yhteiskunnalle. Jos mamu ei kunnioita Suomen lakeja, ei hän kunnioita sen asukkaitakaan tai heidän omaisuuttaan.
Ennenpitkää pääkaupunkiseudulla ei asu kuin muslimeja, kun kaikki tulevat tänne. Asuntojen arvot romahtavat, nyt olisi korkea aika muuttaa maalle, kuka suinkin voi. Siis ainakin pois Uudeltamaalta ja muista isoista kaupungeista.
Valtio oli edellä aikaansa, kun rupesi hajasijoittamaan virastojaan pois täältä.
Jätetään heidät tänne käymään ikuisia sotiaan ja vedetään Uudenmaan ympäri raja, sisään pääsee, muttei ulos. Odotetaan, kunnes he ovat tappaneet toisensa ja tullaan sitten takaisin.
Onko olemassa maltillisia muslimeja sitten, kun heitä on enemmistö? Epäilen. - Sibylla
No, ainakin poliisivakansseja tarvitaan kymmenkertainen määrä seuraamaan sataatuhatta potentiaalista terroristia, joista joku tuhat saattaa oikeasti hautoa jotain. Vai onko liian optimistinen arvio?
Ja valtio maksaa poliisien palkat ja ylityöt. Sibylla kirjoitti:
Minusta kaikki maahanmuuttajat, jotka vaativat sharialakia, olisi välittömästi karkoitettava vaarallisina yhteiskunnalle. Jos mamu ei kunnioita Suomen lakeja, ei hän kunnioita sen asukkaitakaan tai heidän omaisuuttaan.
Ennenpitkää pääkaupunkiseudulla ei asu kuin muslimeja, kun kaikki tulevat tänne. Asuntojen arvot romahtavat, nyt olisi korkea aika muuttaa maalle, kuka suinkin voi. Siis ainakin pois Uudeltamaalta ja muista isoista kaupungeista.
Valtio oli edellä aikaansa, kun rupesi hajasijoittamaan virastojaan pois täältä.
Jätetään heidät tänne käymään ikuisia sotiaan ja vedetään Uudenmaan ympäri raja, sisään pääsee, muttei ulos. Odotetaan, kunnes he ovat tappaneet toisensa ja tullaan sitten takaisin.
Onko olemassa maltillisia muslimeja sitten, kun heitä on enemmistö? Epäilen.>Minusta kaikki maahanmuuttajat, jotka vaativat sharialakia, olisi välittömästi karkoitettava vaarallisina yhteiskunnalle.
Annapa esimerkki vaatijasta. Ei ole paljon tullut vastaan sillä perusteella karkotettavia.
Meneehän meilläkin ministerin mukaan Raamattu Suomen lain ohi, että ei kai tuossa mitään ihmeellistä ole. Uskovaiset ovat sekopäitä muuallakin kuin meillä.
- kymmenenkäskyä
Ääriliikkeet, olivat ne sitten uskonnollisia, poliittisia, urheilullisia, what ever... ovat pahasta. Maailma ei ole mustavalkoinen, on myös harmaan sävyjä. Äärikristitty ei pysty käsittämään että hänen jumalansa on sama kun ääri-islamistilla ja toisinpäin. Jääkiekkoilija ei käsitä koskimelojaa, vannoutunut bemaristi haluaisi skodat pois tien päältä... Listaa voisi jatkaa loputtomiin.
- kymmenenkäskyä
Vaikka vt kertoo että uskottoman vaimon saa kivittää niin josko ny kuiteski annetaan olla, saman tuomion siitä saa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..2306651Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1115023Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1564791"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste633274Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1052893En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.652329Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1391880- 691874
odotatko vielä viestiä minulta...
Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan1391724Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2161613