Syskovitsi murjas vitsin tv1

Kun Susanne sanoi, olet ollut 36 vuotta kansanedustajana Syskovitsi vastas "Ja silti meillä on työttömiä" luuleeko se olevansa vitsikäs?
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kerto olevansa turhajätkä!

Äänestä

Nää mun 500 pv alkaa olla kohta lopussa. Perhana, elämän parasta aikaa ollut. 6 kk Thaimaassa elelin ihan kivasti. Kesällä Suomessa tuli remontoitua mökkejä, omaa ja vähän pimeesti muidenkin.

Äänestä
  • Noin ahkeralle "työttömälle" kuuluisi työttömyydestä toipumisloma.

    Äänestä

  • Söikö koira työhönosoituslapun? Loppu korvaukset siihen!

    Äänestä

Syssy on Sionisti juutalainen, on osaltaan syyllinen pakolaistulvaan , kun Israel on perustettu Briteille annetun suuren lainoitukseen ,- vastalahjaksi juutalaiset saivat 1948 perustettua juutalaisvaltion ja ajoivat paikallisetasukkaat maanpakoon , josta syntyi palestiinalais ongelma.

Nyt Irakilaisia virtaa Suomeen , heidät on karkotettava , Heti !
Irakilaiset ja muut muslimit toteuttavat Sionismin ideaa oman laisella , uudella Islamin idealla ,- varallisuutta on , väestöä on , uskonharhaa on puuttu vain aseet Eurooppaan muuttaneilta nuorilta miehiltä.

Pakolaiset on karkotettava HETI !

Äänestä
  • Aseet tulevat perässä postipaketeissa Suomen satamiin.

    Äänestä

On se tyhmä. Miten Ruotsiin menneet muka teki hurreista työttömiä?? Siellä oli vapaita työpaikkoja Volvolla ja Saabilla!

Äänestä

Zyskowicz vain haukkuu mutta karavaani kulkee siitä huolimatta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VITSIENVITSI kirjoitti:

Kun Susanne sanoi, olet ollut 36 vuotta kansanedustajana Syskovitsi vastas "Ja silti meillä on työttömiä" luuleeko se olevansa vitsikäs?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu