Halla-aho puhuu taas järkeä!
että_tolleen
366
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tuollaisilla typerillä ja katteettomilla heitoillako siis persut saivat viime vaalienkin äänipotin? Kuka vittu on niin tyhmä, että äänestää puoluetta, jonka esittämät "ehdotukset" kaikki tietää täysin epärealistiksiksi?
Miten niin,olkiluotoa rakennettu kun iisakin kirkkoa.....kaikki eli tuhannet asuvat parakki kylissä ja tulevat toimeen omillaan???ja eri kansallisuuksia vaikka muille jakaa......vielä tänäkin päivänä,ja ensimmäiset somalit suomeen tulleina asuivat ölsteenissä lähellä porvoota parakki kylissä....ei missään hotelleissa ym.....HALLA-AHO ON VAAN OIKEESSA OLI PERSU TAI EI!!
Eihän tässä maassa koskaan ole järjen ääni voittanut! Aina se vähemmistö tosin äänekäs sellainen saa kaiken paskansa läpi ja enemmistön järkevä kansan enemmistön mielipide jää vaille toimenpiteitä. Ja kaikkea järkevää aletaan vasta valmistella vuosia tai vuosikymmeniä myöhässä.
Mm nyt vasta sisäministeriö vasta alkaa pohtimaan pitäisikö rikoksiin syyllistyneitä ulkomaalaisia alkaa karkottamaan ja vieläpä nopeutetusti?
Huhhuh ei muuta voi sanoa! Eikö tuokin asia olisi pitänyt hoitaa jo ainakin kaksi vuosikymmentä sitten kuntoon kun ensimmäiset somalit saapui maahan!
Tukien pienentämisestä puhuttiin kesän lopulla mutta taisi sekin asia mennä unohduksiin ehkä se tulee sitten 20 vuoden kuluttua tapetille kun Suomessa on 5 miljoonaa pakolaista, no se on sitten jo kyllä paskat housuissa eikä pyhkiä voi!