TULEEKO JOULUNA TERRORITEKOJA

Joulu on suomessa aina ollut ilon ja rauhan juhla, joten olisi varsin todennäköistä että joulua ja kristinuskoa halveksuvat ryhmät maassamme suunnittelisivat attentaattia juuri jouluna.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Poliitikkoja kuulemma teurastetaan 6.12.2015.

Äänestä

Myös itsenäisyyspäivä tai uusivuosi saattaa tulla kyseeseen.

Äänestä

Suomalaisiin suunnattuja terroritekoja on jo suunnitteilla.

Äänestä
  • tervetuloa.

    Äänestä

Ei tule. Mistä olet tuollaisia saanut päähäsi.

Äänestä
  • Emme mahda puuttuvalle järjellesi mitään.

    Äänestä

Uutena vuonna marko työntää raketin tikun perseeseen.

Äänestä

Minä vien jouluna sikaa vastaanottokeskukseen!

Äänestä
  • Eivät he taida huolia sinua sinna.

    Äänestä

  • pööpööpöö kirjoitti:

    Eivät he taida huolia sinua sinna.

    Ei minun nimeni ole sinna.

    Äänestä

Kristinusko halveksi jo itse itseään valitsemalla Vapahtajanaan ja Messiaanaan pitämänsä Jeesuksen syntymäjuhlan pakanallisen juhlan paikalle.

Äänestä
  • No mutta etkös vain sinä olekin kirkosta eronnut pakana.

    Äänestä

Ehkä sama pieni kiusaaminen riittää mitä tänä päivänäkin harrastetaan mamulähiöissä.
Pääsiäisenä ja jouluna iski hirveä matontamppaamisvimma, siis pyhäpäivinä, mattoja paukutettiin tuntitolkulla.
Muuten näitä herroja ei todellakaan nähty mattopiiskan varressa, no tuli puhdasta ainakin pari kertaa vuodessa.

Äänestä
  • Nyt on toinen tilanne, kyllä suomalaisten pitäisi varautua pahimpaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


11plus15 kirjoitti:

Joulu on suomessa aina ollut ilon ja rauhan juhla, joten olisi varsin todennäköistä että joulua ja kristinuskoa halveksuvat ryhmät maassamme suunnittelisivat attentaattia juuri jouluna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu