Punaisia välähdyksiä

Utelias11

Morientes kaikille. Kävin tänään silmälääkärissä, kun halusin varmistua ettei näkemäni punaiset välähdykset vaan johtuisi verkkokalvon repeämisestä. No se oli kunnossa, kuten silmänpaineetkin. Voisiko nämä punaiset noin sekunnin ajan kestävän välähdykset johtua enkeleistä, tai nousseista mestareista jne....? Kertokaa toki kokemuksianne.

3

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EnneTuli

      "Voisiko nämä punaiset noin sekunnin ajan kestävän välähdykset johtua enkeleistä, tai nousseista mestareista jne....?"

      Saatanan tuli se siellä leimuaa

      • Utelias11

        Kyllä se saatanan tuli leimuaa ihan tässä maallisessa elämässä. Helvettihän on tämä mitä myös elämäksi kutsumme.


    • ygvmkulw

      Mää en oikein tiedä noista näkyjen näkemisistä, kun en pysty näkemään muuten, paitsi ns. sielun silmin, eli kun laiittaa silmät kiinni, niin näkee juurikin mitä haluaa, vaikka linnun siiven, vuoren, tai vaikka nuijan.....tai vaikka himmeän punaisen pisteen.

      En sitten tiedä, että onko esimerkiksi neitsyt Marian ilmestyminen kovin paljon kummallisempaa, oikeastaan voin kyllä nähdä hivenen samaan tapaan myös silmät auki, kokeilin juuri valkoiseen kattoon. Varmaan jos rukoilisin oikein kovasti, ja uskoisin neitsyt Mariaan, niin sitten voisin varmaan saada ilmestyksen, ja koska en olisi synnin orja, ja siksi tuntisi väärää syyllisyyttä, ei tuosta näystä koituisi minulle sen suurempaa harmia, ehkäpä päin vastoin.

      Ääniä sen sijaan kuulen jatkuvasti, sillä kuulen jokaisen ajatukseni äänenä pään sisässä. Mukaanlukien tietysti tämän tekstin, jonka juuri kirjoitin/kirjoitan

      Häiritseviksi äänet tietysti käyvät silloin, jos ajatukset ovat häiritseviä, josta tietysti pääsee sillä, että ajattelee ei itseään häiritsevästi, mikäli tuon noin voi ilmaista, siihen varmasti myös sisältyy, ettei ajatuksen pidä olla ilkeä muitakaan kohtan.

      Itseasiassa ensimmäisen kerran elämäsäni tuon nämä pään sisäiset äänet esille, jostain syystä niistä ei, tai en ole puhunut aikaisemmin oikeastaan kenellekään, kuitenkin minun on aika vaikea kuvitella, että joku toinen olisi aivan kuuro, itselleni olisi suru, jos sellsiseksi muuttuisin.

      Sivukommenttina, joka ei tietysti tähän varsinaisesti kuulu, haluan sanoa, että toisten suruksi arvelen että jumalakin voi vallankin hyvin olla olemassa, jesse nyt vain on minulle vain yksi historian henkilö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      87
      1883
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      166
      1365
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      71
      1172
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      66
      1027
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      82
      951
    6. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      130
      863
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      87
      862
    8. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      837
    9. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      836
    10. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      820
    Aihe