Punaisia välähdyksiä

Utelias11

Morientes kaikille. Kävin tänään silmälääkärissä, kun halusin varmistua ettei näkemäni punaiset välähdykset vaan johtuisi verkkokalvon repeämisestä. No se oli kunnossa, kuten silmänpaineetkin. Voisiko nämä punaiset noin sekunnin ajan kestävän välähdykset johtua enkeleistä, tai nousseista mestareista jne....? Kertokaa toki kokemuksianne.

3

174

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EnneTuli

      "Voisiko nämä punaiset noin sekunnin ajan kestävän välähdykset johtua enkeleistä, tai nousseista mestareista jne....?"

      Saatanan tuli se siellä leimuaa

      • Utelias11

        Kyllä se saatanan tuli leimuaa ihan tässä maallisessa elämässä. Helvettihän on tämä mitä myös elämäksi kutsumme.


    • ygvmkulw

      Mää en oikein tiedä noista näkyjen näkemisistä, kun en pysty näkemään muuten, paitsi ns. sielun silmin, eli kun laiittaa silmät kiinni, niin näkee juurikin mitä haluaa, vaikka linnun siiven, vuoren, tai vaikka nuijan.....tai vaikka himmeän punaisen pisteen.

      En sitten tiedä, että onko esimerkiksi neitsyt Marian ilmestyminen kovin paljon kummallisempaa, oikeastaan voin kyllä nähdä hivenen samaan tapaan myös silmät auki, kokeilin juuri valkoiseen kattoon. Varmaan jos rukoilisin oikein kovasti, ja uskoisin neitsyt Mariaan, niin sitten voisin varmaan saada ilmestyksen, ja koska en olisi synnin orja, ja siksi tuntisi väärää syyllisyyttä, ei tuosta näystä koituisi minulle sen suurempaa harmia, ehkäpä päin vastoin.

      Ääniä sen sijaan kuulen jatkuvasti, sillä kuulen jokaisen ajatukseni äänenä pään sisässä. Mukaanlukien tietysti tämän tekstin, jonka juuri kirjoitin/kirjoitan

      Häiritseviksi äänet tietysti käyvät silloin, jos ajatukset ovat häiritseviä, josta tietysti pääsee sillä, että ajattelee ei itseään häiritsevästi, mikäli tuon noin voi ilmaista, siihen varmasti myös sisältyy, ettei ajatuksen pidä olla ilkeä muitakaan kohtan.

      Itseasiassa ensimmäisen kerran elämäsäni tuon nämä pään sisäiset äänet esille, jostain syystä niistä ei, tai en ole puhunut aikaisemmin oikeastaan kenellekään, kuitenkin minun on aika vaikea kuvitella, että joku toinen olisi aivan kuuro, itselleni olisi suru, jos sellsiseksi muuttuisin.

      Sivukommenttina, joka ei tietysti tähän varsinaisesti kuulu, haluan sanoa, että toisten suruksi arvelen että jumalakin voi vallankin hyvin olla olemassa, jesse nyt vain on minulle vain yksi historian henkilö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1309
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      82
      1172
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      967
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      813
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      713
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      589
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      29
      516
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      510
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      468
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      455
    Aihe