Virkaruotsi/pakkoruotsi on ALUSTA etuilulle

Tämä jäänne on poistettava pikaisesti,koska tämä SOTKEE poliittista järjestelmää.Kansasta 75% kannattaa poistoa mutta politikoista vain alle puolet ja kaiken huippuna ko. asiasta ei saa puhua julkisesti. Persut ainoana puolueena toi asian julkisuuten mutta on sittemmin vetäytynyt taka-alalle.
Nyt pitää löytyä PUOLUE joka AIDOSTI ajaa ko. asiaa.
659
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"Tämä jäänne on poistettava pikaisesti,koska tämä SOTKEE poliittista järjestelmää"

Miten se sotkee muka, ei mitenkään. Kyllä minä saan äänestää eduskuntavaaleissa ihan mitä puoluetta haluan, ei me eletä missään diktatuurissa.

Äänestä
  • Pakkoruotsi on alusta etuilulle ja suomalaisen identiteetin alistamiselle. Ne ovat selkeät syyt vastustaa pakkoruotsia. Kuka puolustaa pakkoruotsia ei ole tarpeeksi tietoinen pakkoruotsin mustasta olemuksesta.

    US blogi

    Johanna Fredriksson

    Tietopläjäys ruotsin kielestä Suomessa.

    Älä hämmästy suomenkielinen siitä kuinka alistetussa asemassa olet. Sen aseman olet ansainnut koska et parempaa halua. Kunnioitus pitää ottaa eikä vellihousuja kunnioita kukaan.

    http://huusianna.puheenvuoro.uusisuomi.fi/kayttaja/huusianna

    Äänestä

Ainoa hyväksyttävä ja rehellinen kanta on pakkoruotsin vastainen kanta. Pakkoruotsille ei löydy perustelua, se on todettu aina ja uudestaan näissä keskusteluissa.

Pakkoruotsin perusteluksi esitetään argumentointivirheitä, omia mielipiteitä tai valheita. Mitkään näistä ei pakkoruotsia pysty perustelemaan.

Suomalaisen demokratian tasosta kertoo se että pakkoruotsin poistoon vaaditaan perustelut, mutta pakkoruotsin puolustaminen ei perusteluja tarvitse. Pakkoruotsi on häpeäksi Suomelle.

Pakkoruotsia ei tarvitse Suomessa perusteella, mutta kielivapautta emme saavuta vaikka sen perustelemme.

Se ei riitä että olemme pakkoruotsin vankilassa vaan eduksi on jos olisimme ruotsinkielisiä kuten tapaus Biaudet ja monet muut esimerkit osoittavat. Joudumme kärsimään syrjinnästä pakkoruotsin lisäksi.

Surullista on se että ruotsinkieliset päättävät edelleen mitä kieliä saamme opiskella.

Hävetkää suomalaiset heikkouttanne. Suomen demokratia on jossain pohjois-Korean tasolla. Pakkoruotsi säilyy vaikka 75% kansasta vastustaa pakkoruotsia.

Kaikki pakkoruotsin perusteluksi esitetyt perustelut voidaan luokitella alla olevan linkin esimerkkien avulla argumentointivirheiksi. Ihan kaikki!

argumentaatiovirhe
http://fi.m.wikipedia.org/wiki/Argumentointivirhe

Äänestä
  • Tuossa täyttä asiaa.Herätkää horroksesta ja ajatelkaan omilla aivoilla.....kiitti.

    Äänestä

Mikä on Keskustan perustelu pakkoruotsin kannatukselleen?

Äänestä

Keskusta.......kanta `?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fgrty548 kirjoitti:

Tämä jäänne on poistettava pikaisesti,koska tämä SOTKEE poliittista järjestelmää.Kansasta 75% kannattaa poistoa mutta politikoista vain alle puolet ja kaiken huippuna ko. asiasta ei saa puhua julkisesti. Persut ainoana puolueena toi asian julkisuuten mutta on sittemmin vetäytynyt taka-alalle.
Nyt pitää löytyä PUOLUE joka AIDOSTI ajaa ko. asiaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu