Miksi pakolaiset ei ryntää Viroon?

Suomi ottaa suhteessa yhtä paljon pakolaisia kuin saksa. Viro taas ei todellakaan ota suhteessa yhtä paljon kuin suomi, noin 400. Pakolaiset ei halua viroon, koska siellä ei ole suuria sossutukia kuten suomessa. Media ei tästäkään uutisoi. Ikään kuin suomen hallitus ja media himoitsisi saada suomeen kaikki pakolaiset. Onhan he sitä matalapalkka väkeä, jota kokoomus ja ek haluaa.
1666
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Muutan Unkariin. Siellä suoraselkäinen prseidentti.

Äänestä
  • Katso video Satakunnan kokoomuslaiset ja pakolaisbisnes jo vuodesta 2009 - www.anneliauer.com - Arkistossa sivulla Kantelu osa 3 - Porin pienet piirit, kuka tuntee kenet?

    Äänestä

viro ottaa vain maksavia turisteja vastaan josta maan elinkeino hyötyy.

Äänestä

Millään maalla ei ole velvollisuus ottaa elintasopakolaisia. Jos haluaa parempaa elintasoa, niin se täytyy tehdä omalla työllä. Vain hädässä olevia on autettava.

Äänestä

viro haluaa vain maksavia matkustajiä maahan.

Äänestä

Viron pääministeri ei ole luvannut antaa omaa asuntoaan pakolaisten käyttöön.

Äänestä

väärä singaali voi houkutella sohva surfaajat maahan.

Äänestä

Jos Suomi ottaa suhteessa yhtäpaljon pakolaisia (laittomia maahanmuuttajia) kuin Saksa niin siinätapauksessa Suomi kantaa paljon suuremman taakan kun määrä suhteutetaan taloustilanteeseen.

Äänestä

suomi kun ottaa muidenkin maiden pakolaiset jotka toimenpitein rajoitti tulvaa.

Äänestä

Köyden pää tulee aina vetäjän käteen..

Äänestä

Suomi elättää pakolaiset ja rahoittaaa kreikan

Äänestä
  • Ei ihme, että velka kasvaa.

    Ai niin, mutta eihän ne vaikuta talouteen. Raha tulee taikaseinästä.

    Äänestä

  • Kyllä, kyllä suomessa rahaa riittää. Kaikki tänne vaan, sitten yhdessä autetaan kreikkaa. Olisikohan vielä joku kriisipesäke jonne voitaisiin lähettää rahaa valtion kassasta, sehän nimittäin tulvii rahaa.

    Äänestä

ei sitten ollutkaan leikkaus listoja tänne tuleville.

Äänestä

Virossa olisi ainakin suotuisammat ilmastot etelän kasvateille! Täällä kylmyys, talvella paljon lunta, pakkasta ja kesä kolea ja voi olla yhtä vesisadetta!

Äänestä

Viro on viisas ja sinne on suunnitelmissa muuttaa, tämä maa on pian yhtä kebab-kioskia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyllä_potuttaa kirjoitti:

Suomi ottaa suhteessa yhtä paljon pakolaisia kuin saksa. Viro taas ei todellakaan ota suhteessa yhtä paljon kuin suomi, noin 400. Pakolaiset ei halua viroon, koska siellä ei ole suuria sossutukia kuten suomessa. Media ei tästäkään uutisoi. Ikään kuin suomen hallitus ja media himoitsisi saada suomeen kaikki pakolaiset. Onhan he sitä matalapalkka väkeä, jota kokoomus ja ek haluaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu