Avoin kysymys perSSuille?

Mikä on älyttömyytenne syy? Siinäpä perimmäinen kysymys.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sokea soinuskovaisuus kumpuaa kaikenlaista pahaa. Mutta sillä tulee soiniaatelille paljon rahaa. Joten pöhkönä persuna on hyvä olla etenkin, jos kuuluu Isä Timon hovisyöttiläisiin. Köyhäin maksamia nakkimukeja ja kaljasaaveja riittää. Ja Ulla sekä Pekka harjaavat puhtaiksi kaikista poliittisista synneistä.

Äänestä

Stubbi kehui persuja tv.ssä. Luetteli pitkän listan missä kaikissa persut ovat hallituksen linjoilla. Kun sitä kuunteli, tuli mieleen: tuohan on persujen "takinkääntö"-lista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


perimmäinenkysymys kirjoitti:

Mikä on älyttömyytenne syy? Siinäpä perimmäinen kysymys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu