Hallituksen säästöt lillukanvarsia

Kokoomuksen kansanedustaja Harri Harkimo kirjottaa tänään blokissaan Savon Sanomissa,jotta hallituksen säästöt on lillukanvarsia verrattuna 50000.n turvapaikanhakijan vuotuisiin kustannuksiin.Kustannukset tulevat olemaan useita miljardeja vuodessa.Hallitus on budjetoinnut 200miljonaa euroa turvapaikan hakijoihin.Mitähän mamuttaja ministeri Orpo tähän kommentoi.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ennen tätä hallitsematonta loistulvaa maahanmuuton kustannukset ovat olleet noin miljardi euroa vuodessa. Nyt verorahoistamme lohkaistut kulut tulevat olemaan moninkertaiset. Näiden miljardien rinnalla hallituksen kaavailemat säästöt ovat todella pieniä. Valepakolaisten takia Suomi joutuu ottamaan velkaa lisää useita miljardeja euroja lisää joka vuosi. Veroeuromme eivät enää riitä!

Äänestä

Meillä on unelma porukat maksaa kaiken.Montakohan niistäkää on oikeissa töissä?Liitooravien papanoiden etsijät pelastaa Suomen laittamalla metät hakuu kieltoon.Maahanmuttajista tulee uusi Nokia!!.88%kannatti MTV.n kyselyssä jotta rajat kiinni 22000vastajaa oli.Tämä ei ole virallinen tutkimus,vaan luulisin jotta edustaa Suomen kansan tuntoja monikulturisesta Suomesta.Hs,n komentti osuus kannataisi lukee kaikkien suvakkien kun Sotalapsi Muhammad sanoi vihaavansa Suomea.Ns,suvakit on hävinnyt tämän matsin.

Äänestä

Veikkaisin jotta Harkimo saa kenkää kokoomuksen eduskuntaryhmästä.Kun siellä on viherpunanatsien ja rkp.n jälkeen pahimmat mokuttajat Stbukka ja Orpo.Harkimo sai nyt fasistirasisti leiman ohtaansa kun uskalsi kertoa sen minkä suurin osa Suomen kansasta on jo pitkään tiedostanut mamuista ei tule kun kuluja veronmaksajille.Somaaleita on ollut Lieksassa 7,vuotta,onko yksikään koneinssi oikeissa töissä?Eikä lasketa kultuuri tulkkeja.

Äänestä

Orpolla on oma lehmä ojassa kun on kokkari

Äänestä

Natolankaa rajoille niinkuin Unkari teki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voekättävoejalakoo kirjoitti:

Kokoomuksen kansanedustaja Harri Harkimo kirjottaa tänään blokissaan Savon Sanomissa,jotta hallituksen säästöt on lillukanvarsia verrattuna 50000.n turvapaikanhakijan vuotuisiin kustannuksiin.Kustannukset tulevat olemaan useita miljardeja vuodessa.Hallitus on budjetoinnut 200miljonaa euroa turvapaikan hakijoihin.Mitähän mamuttaja ministeri Orpo tähän kommentoi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu