muuten teistä ei ole mihinkään
ottakaa valta
11
132
Vastaukset
Valtahan meillä demokratiassa otetaan vaaleissa mutta se vaatii kannatusta joka kaikilta komupuolueilta tuppaa olemaan mikro luokkaa eli ei valtaan oikeuttavaa.
Teitä kun äänestää korkeintaan muutama tuhat niin pitäisi hankkia muutama satatuhatta äänestäjää ja saisi sanoa sanansa huomattavasti suuremmalla äänenpainolla.- upel
Puppelipappa vauhdissa.
upel kirjoitti:
Puppelipappa vauhdissa.
Faktaahan se on joka tapauksessa tuo kommenttini! Se jos komua harmittaa ei muuta tilannetta. Komut ovat osanneet pilata oman elämänsä lisäksi miljoonien muidenkin elämän siinä ohessa tapettujen miljoonien lisäksi.
Valta ei sovi kommunismiin eikä kommunismille sillä he eivät osaa sitä käyttää kansan parhaaksi vaan tuhoavat kaiken mitä käsiinsä saavat.- hals
Työeläkeläinen kirjoitti:
Faktaahan se on joka tapauksessa tuo kommenttini! Se jos komua harmittaa ei muuta tilannetta. Komut ovat osanneet pilata oman elämänsä lisäksi miljoonien muidenkin elämän siinä ohessa tapettujen miljoonien lisäksi.
Valta ei sovi kommunismiin eikä kommunismille sillä he eivät osaa sitä käyttää kansan parhaaksi vaan tuhoavat kaiken mitä käsiinsä saavat.Puppelipappa. Ole hiljaa ja harrasta leikkejäsi ominasi.
- VALLANKUMOUKSENTIIKERI
MIELUMMIN KOMMUNISTI KUN KEPULAINEN. MITÄ KEPU ON TÄN MAAN HYVÄKS TEHNY
- tuhoa-sdp
nyt vassut on panostanu voimakkaasti nuoriin? kuten -60-luvulla tuomiojan roskajoukko levittää valhe propagandaa sdp-tuhopolitiikan hälventämiseksi! mehän ollaan juuri sdp-politiikan tuhon purkamis vaiheessa ja sdp yrittää panna kampoihin ja selitellä kuinka he selvittäisivät suitsait hallituksen virheet? mitä ne on ! nythän yritetään purkaa sdp,n lainarahalla tehtyä politiikkaa! nostaa suomi ylös sdp,n suosta! nuorisoa on opetettu isolla rahalla ja porukalla vasemmistolais ihannointiin! salakavalaa korruptio politiikkaa,muiden rahoja käytetään surutta aatteen vuoksi, siinä unohtuu, lapset ja naiset ,vähävaraset,vain aate voi hyvin ! saatana että suomalainen on tyhmä, vaikka voissa paistais mikään ei muutu,köyhät aivottomat antaa almuista äänensä. ja sdp, nostaa taas päätään kun löyhäaivot kuvittelee että sossut nostaa maan , kun kuorossa huudetaan säästöjä vastaan, mutta kun ei ole rahaa! millä vitulla sdp, kykenee tekemään mitään?kuitenkin möllit taas uskoo, kun vaan jaksaa vakuuttaa! todisteena sdp,n suosion nousu! idiootit!
- Valehtelua_taas
Outokummun potkitun johtajan saama hulvaton rahasumma kirvoitti SDP:n Rinteenkin kommentoimaan. Hän syytti tv:ssä asiasta Juha Sipilää, vaikka oli itse siihen aikaan hallituksessa, eikä Sipilällä ollut mitään tekemistä Outokummun kanssa.
Että semmosta se SDP:n touhu...
- yksinkertaisesti
Valta otetaan siinä vaiheessa kun kansalaiset ovat valmiita vallankeikaukseen!
Me tarvitsemme siis teidän äänenne, jotta voimme toteuttaa päämäärämme; itsenäisen sosialistisen Suomen ja aloittaa kansallistamisen ohjelman, sekä maamme rauhan varmistamisen irtautumalla sotaliitto Naton kanssa solmituista sopimuksista.- Joopas-Joo
- - - Me tarvitsemme siis teidän äänenne... - - -
Niin...eipä teiltä putukaan kuin rapiat miljoona kannattajaa... - AgitBrob
Mitäs arvelet, arvoisa nimimerkki "Yksinkertaisesti", saatteko Te niitä ääniä niin paljon, että valta putoaa käsiinne kuin omena puusta? Saattaapi ottaa lujille kun ei edes yksi eduskuntapaikka ole ollut pitkään aikaan lähelläkään. Haaveita toki saa ja pitää olla, mutta jokin realismi sentään kannattaa pitää tallella.
- SonOfMarx
Stalinismia, ei oikeata kommunismia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa113170Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.122178Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1181792Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus101166Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn1501051Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R4501002- 36823
- 54758
- 67711
Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.30685