ottakaa valta

skinnybob

muuten teistä ei ole mihinkään

11

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Valtahan meillä demokratiassa otetaan vaaleissa mutta se vaatii kannatusta joka kaikilta komupuolueilta tuppaa olemaan mikro luokkaa eli ei valtaan oikeuttavaa.

      Teitä kun äänestää korkeintaan muutama tuhat niin pitäisi hankkia muutama satatuhatta äänestäjää ja saisi sanoa sanansa huomattavasti suuremmalla äänenpainolla.

      • upel

        Puppelipappa vauhdissa.


      • upel kirjoitti:

        Puppelipappa vauhdissa.

        Faktaahan se on joka tapauksessa tuo kommenttini! Se jos komua harmittaa ei muuta tilannetta. Komut ovat osanneet pilata oman elämänsä lisäksi miljoonien muidenkin elämän siinä ohessa tapettujen miljoonien lisäksi.

        Valta ei sovi kommunismiin eikä kommunismille sillä he eivät osaa sitä käyttää kansan parhaaksi vaan tuhoavat kaiken mitä käsiinsä saavat.


      • hals
        Työeläkeläinen kirjoitti:

        Faktaahan se on joka tapauksessa tuo kommenttini! Se jos komua harmittaa ei muuta tilannetta. Komut ovat osanneet pilata oman elämänsä lisäksi miljoonien muidenkin elämän siinä ohessa tapettujen miljoonien lisäksi.

        Valta ei sovi kommunismiin eikä kommunismille sillä he eivät osaa sitä käyttää kansan parhaaksi vaan tuhoavat kaiken mitä käsiinsä saavat.

        Puppelipappa. Ole hiljaa ja harrasta leikkejäsi ominasi.


    • VALLANKUMOUKSENTIIKERI

      MIELUMMIN KOMMUNISTI KUN KEPULAINEN. MITÄ KEPU ON TÄN MAAN HYVÄKS TEHNY

    • tuhoa-sdp

      nyt vassut on panostanu voimakkaasti nuoriin? kuten -60-luvulla tuomiojan roskajoukko levittää valhe propagandaa sdp-tuhopolitiikan hälventämiseksi! mehän ollaan juuri sdp-politiikan tuhon purkamis vaiheessa ja sdp yrittää panna kampoihin ja selitellä kuinka he selvittäisivät suitsait hallituksen virheet? mitä ne on ! nythän yritetään purkaa sdp,n lainarahalla tehtyä politiikkaa! nostaa suomi ylös sdp,n suosta! nuorisoa on opetettu isolla rahalla ja porukalla vasemmistolais ihannointiin! salakavalaa korruptio politiikkaa,muiden rahoja käytetään surutta aatteen vuoksi, siinä unohtuu, lapset ja naiset ,vähävaraset,vain aate voi hyvin ! saatana että suomalainen on tyhmä, vaikka voissa paistais mikään ei muutu,köyhät aivottomat antaa almuista äänensä. ja sdp, nostaa taas päätään kun löyhäaivot kuvittelee että sossut nostaa maan , kun kuorossa huudetaan säästöjä vastaan, mutta kun ei ole rahaa! millä vitulla sdp, kykenee tekemään mitään?kuitenkin möllit taas uskoo, kun vaan jaksaa vakuuttaa! todisteena sdp,n suosion nousu! idiootit!

      • Valehtelua_taas

        Outokummun potkitun johtajan saama hulvaton rahasumma kirvoitti SDP:n Rinteenkin kommentoimaan. Hän syytti tv:ssä asiasta Juha Sipilää, vaikka oli itse siihen aikaan hallituksessa, eikä Sipilällä ollut mitään tekemistä Outokummun kanssa.
        Että semmosta se SDP:n touhu...


    • yksinkertaisesti

      Valta otetaan siinä vaiheessa kun kansalaiset ovat valmiita vallankeikaukseen!
      Me tarvitsemme siis teidän äänenne, jotta voimme toteuttaa päämäärämme; itsenäisen sosialistisen Suomen ja aloittaa kansallistamisen ohjelman, sekä maamme rauhan varmistamisen irtautumalla sotaliitto Naton kanssa solmituista sopimuksista.

      • Joopas-Joo

        - - - Me tarvitsemme siis teidän äänenne... - - -
        Niin...eipä teiltä putukaan kuin rapiat miljoona kannattajaa...


      • AgitBrob

        Mitäs arvelet, arvoisa nimimerkki "Yksinkertaisesti", saatteko Te niitä ääniä niin paljon, että valta putoaa käsiinne kuin omena puusta? Saattaapi ottaa lujille kun ei edes yksi eduskuntapaikka ole ollut pitkään aikaan lähelläkään. Haaveita toki saa ja pitää olla, mutta jokin realismi sentään kannattaa pitää tallella.


    • SonOfMarx

      Stalinismia, ei oikeata kommunismia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      84
      1729
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      272
      1605
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      290
      1389
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      170
      1309
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      57
      915
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      48
      891
    7. 66
      884
    8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      66
      873
    9. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      861
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      48
      838
    Aihe