Mamut käytti kaasua aseena

kun tunkeutuivat asuntoon Tampereella.

Media ja poliisi vaikenee rosvojoukon etnisestä taustasta, mutta jokainen tietää että iskun takana olivat partalapset eli ne joita suomeen on vyörynyt tuhat määrin viime viikolla.
462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä beduiinella kaasua löytyy omasta takaa että en ollenkaa epäile etteivätkö olleet mamuja.

Äänestä
  • Meinaat, että Mohamed Hagert on ollut asialla.

    Äänestä

4-5 nuorta henkilöä hupparit päällä. mustalla mersulla. Yksi saattoi olla nuori romani jolla oli suorat housut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


polttopullo_ kirjoitti:

kun tunkeutuivat asuntoon Tampereella.

Media ja poliisi vaikenee rosvojoukon etnisestä taustasta, mutta jokainen tietää että iskun takana olivat partalapset eli ne joita suomeen on vyörynyt tuhat määrin viime viikolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu