Vihapuheessaan?
Haukkui suomalaisia paskasakiksi ja roskaväeksi?
http://yle.fi/uutiset/jari_tervo_valkoinen_roskavaki/8336058
Lakanan päälle pukenut mielenosoittaja ei ollut terve, mutta onko tervettä
julkisuuden henkilöltä päästää tuollaista puhetta suustaan?
Mitä tuo saattaa aiheuttaa? Jokainen miettiköön.
Haukkui suomalaisia paskasakiksi ja roskaväeksi?
http://yle.fi/uutiset/jari_tervo_valkoinen_roskavaki/8336058
Lakanan päälle pukenut mielenosoittaja ei ollut terve, mutta onko tervettä
julkisuuden henkilöltä päästää tuollaista puhetta suustaan?
Mitä tuo saattaa aiheuttaa? Jokainen miettiköön.
Vastaukset 58
Vanhimmat
Taitanee ylittää jonkun kynnyksen Tervo nyt.
Viha sokaisee. Kumma äijä, heittelee Raamattuja ja haukkuu suomalaisia.
Henkinen terroristi.
Jospa sillä on muslimi-kiima ?
Jari kirjoitti kuusi laudaatturia eli on nero . Ei mulla muuta.
Voi kirjoittaa vaikka kymmenen laudaturia. Se ei todista mitään viisaudesta.
Samoin huippuälykäskin voi olla seinähullu. Tai homo.
On sittemmin Tervon ajattelun taso laskenut tai sitten kaikki ei olekaan niinkuin lukion kirjoissa, ei mulla muuta.
Jäin miettimään, onko sinulla tietoa väitteiziisi perustuen? Onko Tervo huippuälykäs Homo? Vai älytön huippuhomo? Lienee mielipide asia? Mielipiteet sitä on myös Tervolla.... onko Tervo pervo?
Ei haukkunut suomalaisia vaan roskaväkeä.
Ei hän haukkunut suomalaisia, teitä vaan. Täällä Suolessa haukkuvat suomalaiset toisiaan kahta kauheammin. Onko se teidän mielestänne sallittua vain silloin, kun naama ja nimi eivät ole tiedossa?
Eihän Tervo haukkunut kaikkia suomalaisia vaan näitä pilottitakki päällään kulkevia kaljupää uusnatsi kusipäitä jotka ovat nimenomaan paskasakkia ja rikollisia. Koko uusnatsiaate ja kaikki muukin yltiöpäinen isänmaallisuus pitäisi kieltää lailla. Näille pilottitakkikusipalloille paras hoito olisi koppiin ja viskataan avain viemäriin. Kernelläkään ei ole oikeutta kannattaa natsiaatetta eikä käyttää pilottitakkia poliittisen vihan merkkinä.
"valkoinen roskaväki" onko suomenkieltä vaikea ymmärtää?
Tuo oli otsikkokin.
Kaikki suomalaisethan on valkoisia, kantaväki?
Mitä pyöristelet asioita.
Tervo on kiihottaja.bf
Tuntuu olevan vaikea ymmärtää joo. Vedätkö sinä kilarit silloinkin, jos viitataan valkoisiin naisiin, että jumalauta, onhan Suomessa miehiäkin? Kun kerran tuo ilmaus sinusta jokaista suomalaista tarkoittaa, eikä sitä ryhmää, johon viitataan.
Tervolle on tainnu käydä ihan peri suomalaisesti. Kapillaari-ilmiön ylös nostama neste painaa ajatus juurta. Kun oma nenä saa liikaa televiissio aikaa, jossa yleisö taputtaa kaikille kiekaisuille.
Ohjelman juontaja myötäilee ja hyväilee Tervon egoa. Aina ylemmäs ja ylemmäs nostaen.
Meillä on Suomessa sananvapaus.
Miksi minun pitäisi olla kiinnostunut jostakin Tervo-nimisestä trollista?
tervo on pelkkä säälittävä juoppo joka ei uskalla heittää koraania?
:D Tervo heitti Raamatun lattialle viisi vuotta sitten, ja vieläkin kristittyjä harmittaa niin, että joka ikinen kerta jonkun mainitessa Tervon on useampi mussuttamassa, että Raamatun heitti ja häpäisi ja Koraania ei heittänyt :D
Mitä aivopieruja päästelee
Tervolla olisi nyt avaimet hallussaan jolla hän voisi rauhoittaa tilanteen. Tv. ohjelmassa heittäisi koraanin lattialle. Näin hän osoittaisi kaikille, siis todella kaikille, että Islam on vain uskonto monien joukossa ja että sen kannattajia ei ole syytä millään lailla pelätä. Koko Suomi rauhoittuisi.
Tervolla on noussut pissi päähän.
Eihän Tervo tarkoita kaikkia suomalaisia. Hän tarkoittaa juuri niitä, jotka tekevät laittomuuksia pakolaisia kohtaan. Juuri niitä hän tarkoittaa.
Myös suomalaiset veteraanit ja lotat varoittavat tämän päivän iltapäivälehden lööpissä suomalaisia laittomuuksista ja rasismista.
se on aivan sama mitä tekopyhä tervo tarkoittaa kukaan ei pidä häntä minään ennenko koraani lentää lähetyksessä?
Tervo pitää meteliä yhteiskunnan pölkkypäistä. Jotka eivät kuitenkaan ole tätä pakolaispulmaa aiheuttaneet. Vaan reagoivat. Tervo voisi nyt kaikkien laudaturiensa voimalla ponnistella ja miettiä, että mikä on pulma ja miten se ratkaistaan.
Tässä vaiheessa Tervo on asemoinut itsensä lähinnä kiinalaiseen sananlaskuun. Jossa mies kun osoittaa kuuta, hullu tuijottaa sormea.
Ei niistä natseista ja muista lahopäistä tykätä tarvitse. Mutta ei tosiaan tätä vallitsevaa pulmaa sillä ratkaista, että haukutaan lahopäätä lahopääksi. Ja sitä rataa.
Tervo yleistää yksittäistapaksen. Yksittäistapaus yksittäistapus kirkkuu suvakki kun mamu rötöstelee. Miksei sama mantra käy Lahden ja Kouvolan ylilyönneissä?
Heh! Tervo haukkui edellisessä Yle-blogissaan ja Seura-lehden kolumnissaan kaikkia maahanmuutto/turvapaikanhakija-vastaisia suomalaisia rasisteiksi ja idiooteiksi. Jo pelkkä matu-vastainen mielipide riittää herra Tervolle, että on rasisti ja paskasakkia.
Kiitosta vaan. Lupaan herra Tervo nimittää sinuakin jollain termillä jos kävelet vastaan kadulla.
Vedä ennemmin läskikurapaskamahaa vastapalloon, on sen verran turvonnut kupoli et osuu huonommallakin sihdillä.
Siinä sitten sössöttää 6 ällän ylioppilas ilman hampaita. Ei sellaista herra Tervolle saa tehdä. Hän on viisas mies. Idiootti on tyhmä mies. Imbesiiliä tyhmempi.
Tuolle äijälle olisi annettava porttikielto veronmaksajien rahoilla yllepidettäviin medioihin. Todella rasistisia puheita valkoisista suomalaisista. Rasistiäijä kantaväestöä kohtaan.
Onko Jari niin fiksu että ymmärtää tätä matematiikkaa?
https://www.youtube.com/watch?v=H-CqJYzDSI8
Kannattaa yrittää suvaita Tervoa. Vanhuus ei tule yksin ja jos pitkään jatkunut ongelma erktion kanssa on nyt tullut päätepysäkille ja Tervosta on lopuksi nuorella iällä aloitetun viinajuonnin jälkeen tullut alle 70 vuotiaana impotentti.Tämä taas on omiaan tuomaan miehelle kun miehelle pahaa mieltä =(
Kun kirkoja luet, esimerkiksi Hotkaista, niin Tervo ei ole ollut koskaan viisas saati älykäs vaan normaali alkoholisoitunu juntti Rovaniemeltä. Tämä valtavat hartiat omaava sangen pitkä mies ei oikein tahdo mahtua stadilaiseen takkiin, kotiikävä vaivaa ja pitkään jatkunut tupakointi ja viinaputket ovat tuhonneet sisuskalut aivot mukaanlukien.
Tervo ei itsessään ole alkanut ongelmalliseksi vaan on aina ollut suomalainen nakkikioskireuhoja,joskaan tämä ei ole koskaan päätynyt lehtiin,eli sellaisesta mitättömyydestä on siis kyse. On tutkittu, että löysä siitin sattuu miehen sieluun enemmän kun tuhatkaan eroa, ymmärrystä siis tällä takametsien impotentille.
Onhan tuo kertomus samalla suomalaisen miehen alennustilasta =(
Kuka tuo tervo on? En ole koskaan kuullutkaan
kipeä vain on Tervo kovasti! Sitä harmittaa ja harmittaa ja harmittaa, kun esim.muuan tötteröpää lahdessa sai maailmanlaajuista julkisuutta vain seisomalla hetken paikallaan. Kun Tervo taas itse, vaikka yhä yrittää, on tunnettu vain lähinnä suomessa, toisten mielestä hyvässä, toisten mielestä taas pahassa mm. Raamattua nakellessaan. Eli sama kuin juuri tuo Hennalassa seisoskellut valkokaapu, toisten mielestä huono homma ja toisten mielestä hyvä ja rohkea homma! Kumpikin, niin Tervo, kuin tuo Hennalan mies pyrki ärsyttämään, mutta vain toinen rohkeutensa vuoksi on päässyt koko maailman medioiden sivuille, toinen myötäillessään valtaapitäviä etupäässä vain suomen!
Ymmärrettävää onkin, että Tervostakin olisi valtavan hienoa ja kirjailijana unelmansa, jos hänet mainittaisiin oikein kuvien kanssa maailman medioissa, USA:sta Japaniin saakka ja kun ei, niin pistää se tietysti vetämään herneen nenään samon tein, kun huomaa jonkun pystyvän maailman laajuiseen mediajulkisuuteen edes suuremmin yrittämättä!
Kokeekin Tervo varmaan nyt eräänlaista, mielestään oikeutettua suuttumusta siitä, että toinen saa ikäänkuin palkinnon lähes mitään tekemättä, hänen vuosikymmenien uurastuksensa tuottamatta juurikaan hedelmää!
Maailma nyt vain ei ole oikeudenmukainen paikka ylipäätään. Ja toisila puksuttaa, kun taas toisilla ei, vaikka kuinka uurastaisi!
Tervolla itsellään on hemmetin paha russofobia ja russofobia on sairaus. Tervon kannattaisi hakeutua kallonkutistajan pakeille.
Jari Tervo -niminen mies yritti hukuttaa itsensä aikonaan Rovaniemellä.
Pohjanhovin tienoolla tämä sankari käveli ympäripäissään baarista suoraan Ounasjokeen, mutta rannalla olleet kaksi pussikaljaa nauttinutta varusmiestä pelastivat tämän jokeen kävelleen salkkumiehen, joka paljastui Jari Tervoksi.
Varusmiehet palkittiin hengenpelastajina... kannattikohan?
hyysäreille tiedoksi valtiopetos on rikos joka ei vanhene koskaan!!
Kuka on Tervo ja miksi hänen puheet on tärkeitä jonkun korvissa,
Tuomoisille henkilöille ei minun mukaan pitäis etes toistaa mitä he sanoo
minun metode yhdestä korvasta sisään toisesta suoraa ulos !!
Olisi ollut hiljaa, eikä ärsyttäisi kantasuomalaisia.
Menköön ukko sitten moskeijaan, kapakan sijasta.
kun on lukenut herra taiteilijan tuotoksia niin herää miettimään herra kirjailijan junttimaisuutta ja käytöshäiriöitä. muttä aina ne ärsyttävät kanssaihmiset on pahimpia varsinkin kun on 65% promillen seipäässä ja pitää päästä ilmaisemaan itseään luomisen vimmassa. täysi juntti ja sekopää koko ukko.
Tervaa ja höyheniä tuolle joka kehtaa haukkua meitä (valkoiset)
Kohta se on taas joko Stressiklubissa tai A- stubidossa.
Tervo kuuluu itsekkin siihen valkoiseen roskaväkeen. Haukkuu siis itseään.
Täysin sairas tyyppi..
Toivottavasti Tervon poika ei joudu leikkmään koulussa valkoisten roskasakkien jälkeläisten kanssa.
Mitä pahaa siinä on, että Tervo heitti Raamatun lattialle? Ihmisen kirjoittama satukirja jossa on satuolentoja. Itse olen mökillä polttanut yhden Raamatun saunan pesässä ja toisen lehtiin pyyhin perseeni ulkohuusissa. Raamattu ei ole minkään arvoinen kirja eikä sen satuolento jumalaa ole olemassakaan. Uskovaiset ovat lähinnä säälittäviä aivopestyjä idiootteja.
Eiköhän jengiä ärsyttänyt Tervon kaksinaismoralismi eli raamattuja kyllä uskalletaan heitellä seiniin, mutta koraanille ei Tervolla olisi ikinä ollut munaa tehdä samoin. Jotkut jopa ehdottivat Tervolle, että tee sama koraanille, mutta ei jätkä uskaltanut. Mitä se kertoo Tervosta?
Olen samaa mieltä Tervosta. Hän on sellainen näennäisrohkea teoissaan, mutta seuraa aina trendiä, koska ei uskalla ajatella itse.
Onko Koraani Tervon mielestä raamattua pyhempi ? Käsittääkseni kirjat puhuvat samasta Jumalasta, vai onko Tervolla sisäpiiritietoa että toinen on faktaa ja toinen fiktiota ?
Sama juttu Tervon russofobisissa tarinoissa. Helppo haukkua jotain joka pysyy rajantakana, mutta kaverina oltava näille pakoloisille, koska ne voisivat vetää Tervoa pannuun ? Tervon russofobiset tarinat olivat samanlaista rasismia, kuin mistä hän nyt syyttää valkoista roskaväkeä.
Mutta otetaanpa asia esille Suomen kannalta. Venäläisiä ja somaleita ja arabeja pn suomessa jotakuinkin yhtäpaljon. Venäläisten tekemät raiskaukset on näihin pakolaiskansoihin verrattuna minimaalinen. Mikä on siis peruste että Venäläinen on paha ja arabit ja somalit hyviä ? Vai eikö Tervo pidä raiskauksia vakavina rikoksia suomalaisia kohtaan ?
Ei haukkunut suomalaisia vaan rasisteja, joita on onneksi vain pieni osa suomalaisista.
Haukkui valkoihoisia, etkö lue kunnolla?
Vai ovatko kaikki valkoihoiset rasisteja?
Valkoinen roskaväki = rasistit
White trash löytyy tietoa tästä valkoisesta roskaväestä :D
Minä tykkään Tervon sanailusta vaikka monesti erimieltä olenkin (Uutisvuodossa). Minulla on ryssä vihaa, en tykkää mustista miehistä, maahanmuuttajista, en mistään mikä sekoittaa elämäni. Mutta silti nousen kellaristani puolustamaan näitä ihmisiä paskanjauhannalta. En idioottimaisesti usko heidän hyvyyteen, mutta suomalaisia jotka suomipaidassa humalassa huutelevat paskaa olen valmis ... häpeämään.
Vanha mies jo.Mitä tuollaisne yhden juopon vuoksi kannata iänkaiken raivota?
Onhan se niin että suvaitsevaiset ei enään olekaan niin suvaitsevaisia, jos ei myötäile heidän omaa maailmankuvaansa. Suvakki on putkinäköinen rasisti, erityisesti tämä suomalaisia vihaava Tervo.
valkoinen roskaväki?? Kuinka noin voidaan sanoa? Jos tummista sanottaisiin mustaa roskasakkia, mikä hirveä sota siitä nousisi???????
Käsite "white trash" on maailmalla jo vanha ja lähinnä huvitusta herättävä. Googlaa vaikka kuvia aiheesta :D
Ongelma on sillä jota jaksaa kiinnostaa Tervon puheet
ÄLKÄÄ ostako tervon kirjoja.
Tervo haukkuu juuri niitä, jotka viitsivät sen kirjoja vielä lukea. Kukaan sivistynyt ihminen ei niitä lue.
että Tervolla vippaa ja on vipannut jo hyvän aikaa.
oksettaa lukea hänen juttujaan ja yli imelää ulkomaalaisten mielistelyä.
pilaa hyvän ohjelmankin räävistelemällä tavallisista työtätekevistä suomalaisista ja suoltamalla omaa ylhäistä sivistyneen ihmisen jaloa aatettaan joka helkutin käänteessä.