Onko täällä Venäläisiä? Millaiset ehdot antaisitte Suomelle, saisiko Suomi pitää autonomian? Saisivatko Suomalaiset elää rauhassa ilman liiallista Venäläistämistä? Entä saisivatko Suomalaiset elää rauhassa ilman ulkomaalaisia? Saisiko Suomi olla ilman NATON liittymistä? Ja saisimmeko elää ilman näitä helvetin tyhmiä Suomalaisia politiikkoja? Ja saimmeko olla rauhassa punavihreiltä, kettutytöiltä, turkistarha iskuilta ym. paskalta mitä Suomessa politiikot tarjoaa Suomalaisille. Tämä alkaa kohta kuulostamaan oikealta vaihtoehdolta, kyllä nyt on menty Suomessa liian pitkälle, kun Venäläisyys alkaa näyttämään ainoalta vaihtoehdolta.
Onko täällä VENÄLÄISIÄ, millaiset ehdot Suomelle
Suomi_mennyttä_
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mene nyt v-ttuun noitten ryssäfantasioittesi kanssa v-tun kommunisti.
Ei kait Venäjällä mitään kommunismia ole?? Eikös se kaatunut 1991.
Ota puupää laput silmiltä. Bolshevismi ja fasismi elävät ja voivat hyvin Venäjällä.
Kommunismia on kaikkialla, koska se on ideologia. Kommunistinen talousjärjestelmä taas ei tullut voimaan missään itä-euroopan maassa, vaan siihen suuntaava koalitio kaatui 90-luvun myllerryksissä.
Suomikin on sekatalous, jossa on kommunismia, sosialismia ja kapitalismia sekoitettuna.
Nyt sä puhut pehmosia, miten voi kommunismi ja fasismi elää sulassa sovussa
Kylläpä nuo ehdot pääsääntöisesti meille käyvät, autonomisia tasavaltoja on Venäjän Federaatiossa 22 kun Krimikin nyt liittyi viime vuonna. Valitettavasti emme voi taata helvetin tyhmien suomalaisten poliitikkojen poistamista, sillä ne kuuluvat osana autonomiaan. Emme ole keskusjohtoinen Neuvostoliitto tai Euroopan Unioni, vaan asioita hoidetaan paikallistasolla autonomisissa Tasavalloissa, joilla on omat perustuslakinsa. Tasavaltamme keskikoko on noin 7 miljoonaa asukasta, joten Suomi voisi jatkaa omanaan.
Valitettavasti emme voi kuitenkaan auttaa poliitikko ongelmassanne. Helvetin typerät poliitikot ovat yleisempi ongelma kuin kenties tiedättekään siellä Suomessa. Me olemme ratkoneet tätä ongelmaa pienentämällä poliitikkojen määrää, jolloin typeryys ei korostu.
Ystävällisen terveisin,
Vladimir Putin
Kiitos tarjouksesta Volodja,
Historia kuitenkin osoittaa, että Venäjältä tulisi vain entistä tyhmemmät johtajat. Määrä ei ratkaise vaan poliittinen kulttuuri josta johtaja tulee.
PS Krimi ei liittynyt Venäjään vaan sinä miehitit Krimin. Ihan niinkuin kävi Ukrainassakin.
Tämä "helvetin tyhmät Suomalaiset politiikot" on aivan erittäin tärkeä kynnys kysymy, se probleema pitää ratkaista, eihän liittymisestä sitten olisi Suomalaisille mitään hyötyä, eikös nämä voisi korvata vaikka Krimiläisillä politiikoilla, eivätkös he pitäisi Suomessa ainakin viinakaupat auki 24 tuntia/d?