MITÄ VITTUA

NYT ON TULLUT TIETOON,ETTÄ SUOMEN ON OTETTAVA SAMAN VERRAN
PROSENTUAALISESTI"PAKOLAISIA"KUIN RUOTSI.ELI YLI MILJOONA.
VOI XXXXXXXXXXXXXXXXXXX.
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Rasistien trollitoimiston laakerit leikkaa kohta kiinni, käy ihan täysillä.

Äänestä

Lähteet?

Äänestä

Rovaniemen kaupunginvaltuutettu Liisa Mariapori.Hallitukselta tullut
ennakkotietoa.

Äänestä
  • Älkää viitsikö, sanoin tuolla toisessa ketjussa. Siis SPR:n hallitukselta käynyt käsky, että kaikki vajakkisuvakit on kutsuttava palvelukseen..

    ei ei ei

    Äänestä

Eikös me olla aina otettu oppia Ruotsista, mutta nyt on kymmenen taalan paikka käyttää myös omaa järkeä, eikä juosta perässä reunan yli! ... Antaa Ruotsalaisten vain mennä menojaan. Tähän asti olikin lähes huvittavaa seurata minkä mokan tekivät ja jäädä suosiolla perässä hiihtäjäksi. Mutta voi onnetonta minkä meille yhtäkkiä teitte päättäjät!!!

Äänestä
  • Maailma on ylikansoitunut ja eteenkin lähi-itä ja pohjois afrikka ja
    kohta se on myös koko euroopan ongelma ja ainakin ne valtiot
    jotka ottavat hallitsemattomasti vastaan näitä pakolaisia.

    Äänestä

  • Ruotsi lähettää ongelmansa suomeen ennen he auttoivat suomea,
    mutta nyt he tekevät päinvastoin.

    Äänestä

Sitten alkaa tästä maasta aivovuoto.

Äänestä
  • Mutta minne? Ne voimat jotka ovat tämän takana voivat halutessaan tehdä melkein mitä tahansa missä tahansa.

    Äänestä

Näinhän EUssa on jo aikaa suunniteltu, Heidi Hautala ollut työryhmässä joka päätyi siihen että suomeen mahtuisi 60 miljooonaa, kun on tällainen autio pläntti euroopassa. Näitä isänmaanpettureita on sinne äänestetty eikä kukaan vahdi mitä siellä puuhastelevat, eivätkä tietenkään kerro näistä tuohuistaan mitään.
EUn virallinen ohje on että aloitettava varovasti kertomaan kansalle, ja asteittain sitten totutetaan ettei tulisi liikaa vastarintaa. Kaikkihan tämän ovat nähneet.
Ensin 5000, sitten pariviikkoa,15000, sitten 30000, 50000 ja Vanhanenkin jo pantiin peliin "jopa 200.000 varauduttava. Suomesta tosissaan ollaan tekemässä muslimien kaatopaikka.
Vain kysymys: Kuka tämän määrää? puuhastellaan 2600 kiintiöpakolaisen hyväksymisestä ja sumutetaan ihmiset täysin todellisuudesta. Samaan aikaan takaovi on selällään auki eikä juuri edes lasketa lukua. Ei kukaan voi määrätä Suomea ottamaan näitä eläteiksi edes 10.000 Tämä on suuri kusetus jonka uhrina ovat suomalaiset! Menkää nyt tosissanne barrikaadeille jos haluatte että suomi säilyy itsenäisenä koska seuraava askel on liittovaltio EU hirviön takapihalla.
Tämä on todellista!

Äänestä
  • Mikä puolue? Tietysti haittapuolue Vihreät. Entiset punaiset stalinistit, nyt naamioituna vihreän värin alle. No, punavihersokea ei huomaa edes mitään eroa noissa kahdessa.

    Äänestä

  • Linkistäsi

    In 2009 the Commission proposed to amend the Refugee Fund in the light of its proposal for a
    Joint EU resettlement programme
    . The mechanism under which Member
    States would be
    awarded a fixed amount of €4,000 per refugee resettled
    is co
    ntinued but slightly modified
    . The
    proposal notes that: “
    Resettlement of the specific categories of persons according to common EU
    annual priorities needs to be carried out on a request of the UNHCR

    Näitä rahoja Katainen alkoi havitella huonolla laskupäällä kun puhui 1,8 miljoonasta pakolaisesta suomeen.

    Äänestä

Liittovaltiohan tässä on hakusessa.Kun joka euroopan maassa on tarpeeksi
pakolaisia,ilmoitetaan että asian voi hoitaa vain yhdistymällä.
Saamarin saksalainen noita-akka.

Äänestä

Ruotsi on rikas maa mutta Suomi on köyhä.
Suomi ei pysty ottamaan.

Äänestä

Ei Suomi voi ottaa niin paljon kun Ruotsi ja monet maat ovat ottaneet jo vuosien ajan maahanmuuttajia suoraan työtä tekemään , ei norkoilemaan pävärahalla nuuskimaan kirpputoreja ritsapilluja. (kansainväistä työn liikkuvuutta)

Meidän tämän hetkiset naperot joutuvat jättämään tulevaisuudessa todennäköisesti kotimaansa koska tälläisellä ei voi olla muuta etua kuin jättiläismäinen työttömyys (työllistämistyöt PORKKANA 9 eur päivä) ja levottomuuksia, niin ja elämistä ilman kunnollista sosiaalituraa.

Eniten minua nyt poliittisena katseliana huolestuttaisi että tällätapaa pakotetusti Suomalaiset "koulutettaan" vihaaman kadehtimaan toisiaan itseään johtuen aivan liian suuresta kestävästä eri arvoisuudesta mikä on Suomeen muodostumassa.

Äänestä

Enemmän huolettaa pystymmekö olemaan avoin totuudellinen yhteskunt. Saksa ei enää pysty

http://piikkisanakas.blogspot.fi/2015/09/saksassa-raiskausepidemia-poliisi-ja.html?m=1


Noista määristä. Kiintiö muistaakseni 1750
Nyt hakijoita 15000
Tulossa ehkä 20000 ennnen vuoden loppu. Hidastunee Välimeren tuulien takia ja pohjolan kylmenemisen.

Tuosta 35 000 aiempien vuosien pohjalta 40% saa turvapaikan. Voi olla että politiikkaa tiukennetaan ja vain 25% saisi.

Eli n. 9000-14000
Yleisesti lähiperhe on saanut tulla. Irakilaisilla tarkoittaisi varmaankin vaimoa ja neljää lasta, jos 80% olisi miejiä sekä hakijoissa, että hyväksytyissä, koskisi noin 7 - 11000 eli ne kerrottaisiin kuudella ja ynnättäisiin siihen ne 20% jotka perheitä ja kiintiöt

7000*6+2000+1750=45 750 tai
11000*6+3000+1750=70 750

On muistettava silti kolme asiaa
1) ne neljä lasta ovat 10-15vuoden päästä täysi-ikäisiä ja he saanevat vähintää ka 3 lasta mikä tatkoittaa jotain 90-135 000 lasta 20v noin sisällä. Samaan aikaa Suomen etninen väestö alkaa pienenemään vauhdilla
2) Nuo numerot ovat vain tämän vuoden summa. Jos Eu ja Suomi epäonnistuu ensi vuonna tulee 50-80000 pakolaista, joihin voi käyttää samaa matematiikkaa. Jos tätä jatkuisi 2016 ja 2017 niin voidaan aivan varmuudella todeta 2040 Suomessa asuvan miljoona ulkomaalaista/taustaista. Todennäköisesti he olisivat esim Helsingissa enemmistössä valtavaestöön
3) Uskon hallituksen ymmärtävän, että nyt on kyseessä kansallinen poikkeustila ja tekevän päätöksiä ja tarvittaessa lakeja, jotta yllämainitut asiat voitaisiin estää. Ei kansalaisuuksia, ei kaikkia perheenyhdistämisiä, hylkäyksiä enemmän ja palautuksi irakiin, karkotuksia rikollisille, määräaikaisuuksia ja kotiinpaluuseen velvoittavia asioita, jös tilanne lähtömaassa paranee

Äänestä

Grohnbergit tulloo.. Grohnbergit tulloo!! ..

Kjähhähää Ja helemat paukkuu

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


TUKKA_LÄHTEE kirjoitti:

NYT ON TULLUT TIETOON,ETTÄ SUOMEN ON OTETTAVA SAMAN VERRAN
PROSENTUAALISESTI"PAKOLAISIA"KUIN RUOTSI.ELI YLI MILJOONA.
VOI XXXXXXXXXXXXXXXXXXX.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu