Miksi posti valehtelee

Neljätuntiapenkalla

Miksi posti ilmoittaa että ketään ei ollut paikalla tilaisuudessa jossa oli tarkoitus keskustella postilaatikoiden uusista paikoista. Yhtään postin edustajaa ei käynyt tiistaina Perttilässä. Torstaina sitten jaettiin lappuja että yhtään laatikon omistajaa ei tavattu, ei kai jos ei postin edustaja vaivaudu edes paikalle. Armotonta valehtelua!!!

1

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haistakaavittu_posti

      Kaksi vaihtoehtoa, olit väärässä paikassa tai posti valehtelee. Aiempien kokemuksieni mukaan posti valehtelee. Ottavat rahat kotiinkuljetuksista, väittävät käyneensä paikalla (olin ulkona koko aamun odottamassa, koska samaa on tehty aiemminkin) vaikka eivät käyneet, toista yritystä ei edes tehty ja jouduin siis hakemaan kotiinkuljetuksen itse postista. Tällaista tänä päivänä. Kolmatta kertaa ei tule, olen laittanut kaikkiin kauppoihin joiden kanssa olen tekemisissä nootin, että pitää olla postille kilpaileva toimittaja tai minun kanssani tehtävät kaupat voitte unohtaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      91
      7703
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      131
      3083
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      159
      1966
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      75
      1747
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      131
      1589
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      178
      1540
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      132
      1212
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      80
      904
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      50
      834
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      794
    Aihe