...tun Putin kun ei hyökkää suomeen

Mikä kestää ja maksaa häh? Tietääkseni ensimmäistä kertaa historiassa, kun venäläiset olisivat pelastajia hyökätessään suomeen, niin nyt ei kuulu eikä näy.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei venäläiset ota pakolaisia, etkö sinä lue lehtiä tai edes Suomi24:ää.

Äänestä

Me täällä rajan tuntumassa ollaan jotenkin samalla kannalla.

Äänestä

Niin vielä keväällä vouhotettiin putinista mutta nyt sitä toivotaankin tänne. eipä silti, toivon minäkin, mieluummin putin kuin prkleen musulmanit.

Äänestä

Ei kelvannut viimekerralla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vihreitämiehiäjasassiin kirjoitti:

Mikä kestää ja maksaa häh? Tietääkseni ensimmäistä kertaa historiassa, kun venäläiset olisivat pelastajia hyökätessään suomeen, niin nyt ei kuulu eikä näy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu