Silta_yli_jojen

Hyvä että tuloo silta:
Kauhavan VOK ja Ylihärmän VOK voivat yhdistyä?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ylihärmän keskus ammottaa tyhjyyttään.Sen ympärillä pyörineen tohinaan verrattuna,lyhyt oli lento.

Äänestä

Afrikan väkiluvun odotetaan kasvavan neljään miljardiin, joten kyllä se täyteen saadaan, älä huoli.
Tämä määrän nelinkertaistuminen johtuu väestönkasvusta ja kun kaikki heimot ovat sodassa keskenään, niin naidaan omaa sukua. Tästähän väestö viisastuu? Oppivat uudestaan viljelemään valkoisten siirtomaaisäntien näyttämällä tavalla? NOT. Tänne ne tulevat ruokittaviksi.

Äänestä

Jokirannassa siltatyömaalla on jo Akseli Jaatisen paalutuskone.
Akseli paaluttaa kuulemma öisin Ylihärmän vanhojapiikoja.
Akseli siementää itävää syysruista joka vakoon.
Rovasti Roivas siunaa Jaatisen hommat.

Äänestä
  • Älä jumalauta siitä täällä huutele.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuukakku kirjoitti:

Hyvä että tuloo silta:
Kauhavan VOK ja Ylihärmän VOK voivat yhdistyä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu