Herätys kohdallenne...

...kun ette elämää osaa katsoa(?)...ehkäpä Prisman dokumenttia(!) jossa mahdollisesti todettiin,että maailmanloppu tullee v. 2060 avartaisi katsantoanne,kö ?!?
lol
;-)
192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

sitä ohjelmaa, joten oliko se mahdollinen törmäys asteroidin tms. kanssa (oletan näin)?

Sinänsä mielenkiintoinen vuosikymmen tuo 2060, koska omassa päässäni kehittelin tällasen teorian, että tätä "pimeyden" aikaa kestäsi maksimissaan vuoteen 2068 (mutta vain edellyttäen, että Israelin valtion perustaminen v. 1948 ja oikea tulkinta siitä, että se sukupolvi, joka syntyi sinä vuonna tulisi näkemään kaiken; Jumala määritteli aikoinaan ihmisen iäksi 120 vuotta). Ja luultavasti kummatkin teoriat ovat harhaa. En usko, että tiedemiehet osaavat laskea niin tarkasti ratoja, koska siihen vaikuttaa niin moni tekijä; pienetkin erot kaavoissa verrattuna todellisuuteen vaikuttaa ajan myötä ratkaisevasti. Itseeni en usko ollenkaan :).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saddu ;-) kirjoitti:

...kun ette elämää osaa katsoa(?)...ehkäpä Prisman dokumenttia(!) jossa mahdollisesti todettiin,että maailmanloppu tullee v. 2060 avartaisi katsantoanne,kö ?!?
lol
;-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu